ثبت نام لاتاری 2022 آموزش ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا 2022 لاتاری

دیتاسنترهای گوگل چگونه کار می کنند

دیتاسنترهای گوگل چگونه کار می کنند ؟

دیتاسنترهای گوگل در کارولینای جنوبی واقع شده که یکی از نود شبکه بزرگ دیتاسنتر در کل دنیا محسوب می شود، درصد کمی از کارمندان این شرکت اجازه ورود به دیتاسنتر های گوگل را دارند که به صورت 24 ساعته در 7 روز هفته مشغول به کار هستند .

دیتاسنتر های گوگل  دارای چندین لایه امنیتی است که هرچقدر به مرکز کمپ گوگل نزدیک می شویم امنیت و سطح آن ها افزایش پیدا میکند .

اولین چیزی که در آنجا حس میشود گرمای خیلی زیاد که تقریبا معادل 80 درجه فارنهایت است، گوگل سعی می کند دیتاسنتر را گرم تر از همه جا نگه دارد چون بازدهی بالاتری دارد، کابل های ولتاژ بالای توزیع برق هستند .

رک های دیتاسنتر فقط برای سرور های گوگل باتوجه به ابعاد سرور های طراحی و بهینه شده است . تعداد بیشتری سرور را داخل هر رک قرار داد، این که بعضی وقت ها درایو ها یا هارد ها آسیب می بیند درست است که ممکن است دیگر قابل استفاده نباشد .

یک چرخه دقیق برای مدیریت این درایو ها وجود دارد از زمانی که خارج میشود تا زمانی که به یک قفس امن منتقل میشود تا اطلاعاتشان کاملا پاک شود و بعدش در صورت لزوم آن ها را خرد می شود، یعنی هر درایوی که صد در صد از پاک بودنش اطمینان نداریم اول توسط دستگاه خرد میشود و بعد به یک خرد کننده صنعتی چوب منتقل می شود تا به قطعات ریز تبدیل شود.

گوگل تکنولوژی های خنک کننده دیتاسنتر را  در حدود 5 بار عوض میکند، بیشتر دیتاسنتر ها قسمت های تهویه هوا دارند که در اطراف دیوار ها قرار گرفته و هوای سرد را از کف وارد میکند و از جلوی سرورها رد میکند و به بالا میبرد تا سرور ها خنک شود اما تکنولوژی ما کاملا متفاوت است،

تصاویر دیتاسنتر های گوگل در سر تا سر جهان

 

 

 

پیام بگذارید