ثبت نام لاتاری 2022 آموزش ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا 2022 لاتاری

آموزش نمایش آمار گوگل آنالیز در وردپرس مفید و کاربردی

آموزش نمایش آمار گوگل آنالیز در وردپرس کامل و مفید

همان طور که می دانیم در کنار افزونه‌های آمارگیر وردپرس یقینا یکی از بهترین سیستم‌های آمارگیر سایت ابزار گوگل آنالیز می باشدکه توسط آن میتوانید نظارت دقیقی روی آمار بازدید در وردپرس داشته باشید.

آمارگیر گوگل امکان بررسی دقیق آمار و کمپین‌هایی که ایجاد کردید را به آسانی و به صورت رایگان در اختیارشما قرار میدهد که میتوانید خیلی راحت فعالیت کاربران در سایت را مدنظر داشته باشید و همه سایت‌هایی که ورودی به شما میدهند را شناسایی کنید.

ازجمله نیازهایی که کاربران فارسی زبان دارند این است که بخاطر در دسترس نبودن گوگل آنالیز برای ایرانیان مجبور به استفاده از ابزار تغییر آی‌پی برای بررسی آمار می باشند. بنابراین دنبال راه‌هایی برای نمایش آمار گوگل انالیز وردپرس می‌گردند.

در این مقاله قصد دارم به معرفی افزونه‌ای کاربردی بپردازم که با استفاده از این افزونه میتوانید اقدام به اتصال گوگل آنالیتیکس به وردپرس کنید و آمار بازدید سایت را بدون نیاز به ابزار تغییر دهنده آی‌پی از طریق پیشخوان وردپرس ببینید.

علاوه بر این این  میتوانید تعداد بازدید برای هر نوشته، برگه و پست تایپ سفارشی در وردپرس را به صورت جدا مشاهده کنید.

آموزش نمایش آمار گوگل انالیز وردپرس

قبل از هرکار باید آمارگیر گوگل را برای سایت فعال کرده باشید. اگر تاکنون برای سایت خودتون آمارگیر گوگل را نصب نکردید میتوانید با استفاده از مقاله نحوه نصب و فعال سازی گوگل آنالیتیکس بر روی سایت استفاده کرده و یک آمارگیر در گوگل را فعال نمایید. اکنون در ادامه به مراحلی که باید برای اتصال گوگل آنالیز به وردپرس باید طی کنید می‌پردازم.

با مستر آموز همراه باشید….

افزونه‌ای که برای نمایش آمار گوگل آنالیز وردپرس قصد دارم معرفی کنم با نام Google Analytics Dashboard for WP by ExactMetrics در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

 دانلود افزونه Google Analytics Dashboard for WP

بعد از نصب و فعال سازی افزونه مانند تصویر زیر منویی با نام Google Analytics اضافه می شود. روی این منو کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات افزونه هدایت شوید. سپس برای اتصال وردپرس به گوگل انالیز وردپرس روی دکمه Authorize Plugin کلیک نمایید.

پس از کلیک روی این دکمه صفحه زیر برای شما باز می شود که باید روی لینک قرمز رنگ Get Access Code کلیک نمایید.

بعد از این مرحله به صفحه ورود در اکانت گوگل هدایت می شوید که باید مانند تصویر زیر اکانتی که آمارگیر گوگل آنالیتیکس را فعال کردید وارد شوید. پس روی اکانت کلیک کرده و یا اینکه وارد اکانت جدیدی که آمارگیر را فعال کردید بشوید.

بعد از این مرحله به صفحه زیر هدایت میشید که دسترسی‌های لازم برای مشاهده آمارگیر گوگل در وردپرس نمایش داده خواهد شد. حالا روی دکمه ALLOW کلیک کنید تا دسترسی به افزونه برای نمایش آمار در وردپرس را تایید کنید.

برروی دکمه ALLOW  کلیک کنید و در نهایت صفحه زیر نمایش داده میشود که کدی برای شما تولید خواهد شد. این کد را کپی کنید و به صفحه تنظیمات افزونه در پیشخوان وردپرس برگردید.

اکنون کد کپی شده را مانند تصویر زیر داخل فیلد Access Code وارد کرده و روی دکمه Save Access Code کلیک نمایید.

پس از قرار دادن کد بالا تنظیمات ذخیره شده و اتصال گوگل انالیز وردپرس برقرار می شوید. بعد از این مرحله صفحه زیر در تنظیمات نمایش داده می شود که باید سایت را از بین آمارگیرهایی که دارید انتخاب نمایید که در پیشخوان وردپرس نمایش داده شود. بنابراین به ترتیب زیر عمل کنید.

Select View: دامنه خودتون که قصد دارید آمار این دامنه را در وردپرس نمایش بدهید را انتخاب نمایید.

Theme Color: رنگ دلخواه برای نمایش نمودار آمارگیر گوگل در وردپرس را انتخاب نمایید تا آمارگیر گوگل در وردپرس با رنگ دلخواه نمایش داده بشود. در نهایت روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید و به منوی پیشخوان وردپرس مراجعه نمایید.

باکسی در پیشخوان وردپرس اضافه می شود که در آن آمار مربوط به بازدیدهای سایت بر اساس روزهای دلخواه قابل مشاهده است. با استفاده از منوهای کشویی میتوانید آمار را بر اساس موارد زیر مشاهده نمایید.

  1. نمایش آنلاین آمار به صورت Real Time
  2. نمایش آمار امروز
  3. نمایش آمار دیروز
  4. نمایش آمار هفته
  5. نمایش آمار دو هفته قبل
  6. نمایش آمار ماه
  7. نمایش آمار 90 روز
  8. نمایش آمار سال
  9. نمایش آمار سه سال قبل

موارد بالا مربوط به نمایش آمار بر اساس تعداد بازدید کلی، بازدیدکننده یکتا، موقعیت مکانی بازدیدکننده‌ها، صفحات مشاهده شده، سایت‌های ارجاع دهنده و… هستند که میتوانید آمار را بر اساس بازه زمانی برای هر یک از این موارد در پیشخوان وردپرس مشاهده کنید.

برای اینکه بتونید از امکان Tracking و زیر نظر گرفتن آمار هم بهره بگیرید در پیشخوان وردپرس مانند تصویر زیر به زیر منوی Tracking Code مراجعه کنید و گزینه Tracking Type را روی حالت Analytics قرار دهید. بر روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کرده و برای اینکه بتوانید آمار را به صورت دقیق دنبال کنید، به تنظیمات سایر تب‌ها کاری نداشته باشید. این گزینه‌ها بهتره به صورت پیشفرض باشند.

نمایش آمار گوگل در سایت

امکان نمایش آمار در سایت برای کاربران هم وجود دارد و محدود به نمایش در پیشخوان وردپرس نیست. برای نمایش آمار گوگل در وردپرس کافیه به مسیر نمایش> ابزارک‌ها مراجعه کنید و مانند تصویر زیر ابزارکی که با عنوان Google Analytics Dashboard به لیست ابزارک‌ها اضافه شده را انتخاب کرده و در مکانی که قصد نمایش آمار را دارید قرار داده و ذخیره نمایید.

Title:  نام دلخواه برای ابزارک را وارد کنید.

Display:  آمار به چه صورت نمایش داده شوند. در صورت انتخاب گزینه Chart & Totals آمار بر اساس چارت و کلی بر اساس بازه زمانی که مشخص می‌کنید نمایش داده می شود.

Stats for:  آمار بر چه اساسی نمایش داده شوند. در اینجا سه گزینه نمایش آمار بر اساس هفته، 2 هفته و ماه را دارید. در نهایت روی دکمه ذخیره کلیک نمایید.

بعد از ذخیره کردن ابزارک به سایت که مراجعه کنید میبینید که آمار به صورت زیر نمایش داده می شوند که با هاور کردن نشانگر ماوس روی نقاط چارت آمارگیر تعداد بازدیدها و نشست‌ها بر اساس تنظیماتی که برای ابزارک تعیین کردید نمایش داده خواهد شد.

امیداست این آموزش هم مورد توجه  شما قرار گیرد و با استفاده از این آموزش توانسته باشید امکان نمایش آمار گوگل انالیز وردپرس را در سایت خودتون ایجاد کنید. در صورتی که در هنگام استفاده از افزونه آمارگیر گوگل آنالیتیکس در وردپرس سوال یا مشکلی داشتید با مسترآموز مطرح کنید.

نظر خودتان را ارسال کنید