ثبت نام لاتاری 2022 آموزش ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا 2022 لاتاری
طراحی لندینگ پیج

طراحی لندینگ پیج

متمایز تر از همیشه

Landing Page چیست؟

صفحه فرود یا Landing Page چیست؟

 

Landing Page یا صفحه فرود به صفحه ای از وب سایت گفته میشود که کاربران به محض ورود به وب سایت آن صفحه را مشاهده میکنند، و بعد از مشاهده آن صفحه تصمیم میگیرند که در وب سایت شما بمانند و محتوای شما را بررسی و مطالعه کنند یا خیر؟ با این تعریف تمام صفحات سایت شما به عنوان لندینگ پیج شناخته میشه، کاری به درست و غلط بودن این تعریف نداریم تعریف دوم  لندینگ پیج کهمنطقی تر و پرکاربردتر است این است که ، صفحه فرود یا Landing Page در واقع صفحه ای از وب سایت شما است که با هدف جذب مخاطب با ظاهری زیبا و معمولا متفاوت از قالب اصلی وب سایت شما ارائه می شود. به صفحه های فرود صفحه های هدف هم گفته میشه علت اون هم این هست که، این صفحه ها با هدف مشخص و برای انجام یک کار مهم طراحی می شوند.

همونطور که گفتیم صفحه فرود یا Landing Page  با توجه به کارکرد صفحه، ظاهر های متفاوتی به خود میگیرند که این ظاهر معمولا با ظاهر صفحات دیگر وب سایت فرق دارد  ولی تقریاب تمام لندینگ پیچ ها دو عنصر اصلی دارند  که یکی از آنها فرم است که برای جمع آوری اطلاعات از مخاطبان در صفحه قرار میگیرد و راه ارتباطی و تعاملی با کاربر را قوی تر میکند و دیگری هدف مشخص صفحه است. تمام صفحات لندینگ برای یک هدف مشخص و معین طراحی می شوند. مثلا برای فروش ویژه یک محصول در یک بازه زمانی و یا برگزاری یک ایونت و رویداد مثل رویداد جشنواره وب و موبایل ایران و …  به همین خاطر معمولا به صفحه های اصلی که لینک های زیادی به صفحهات دیگر دارند صفحه فرود نمی گوییم.

به عنوان مثال یکی از راه‌های دیده شدن صفحات فرود استفاده از بنرهای تبلیغاتی است، بنرهای تبلیغاتی صفحات Landing Page را در سایت‌های خود یا سایت‌های دیگر پخش می‌کنند تا بتوانید نقطه فرودی را در سایت خود ایجاد کنید.
یا یکی دیگر از روش های رایج در بین سایت های ایرانی در جهت بازدید بیشتر، تلگرام است، از طریق کانال های تلگرام به سمت صفحات طراحی شده حرکت میکنند.

ساخت صفحه فرود
مراحل طراحی لندینگ پیج

هدف از ایجادLanding Page چیست؟

فروش بیشتر

یکی از مهمترین دلایل ایجاد لندینگ پیج فروش بیشتر محصولات و یا حتی ارائه بیشتر خدمات است .به همین خاطر معمولا صاحبین کسب و کارها روی محصول یا خدمتی که مزیت رقابتی کسب و کار است تمرکز  میکنند و برای این خدمات و محصولات به طراحی لندینگ پیج میپردازند.

جذب مخاطب

بعضی از صفحات لندینگ با هدف به دست آوردن اطلاعات مشتری و تکمیل CRM ها به کار برده میشه . همونطور که میدونید داشتن اطلاعات از مخاطباتون میتونه موجب رشد 4 برابری وضعیت شما بشه پس جذب مخاطب و بانک اطلاعاتی خوب از مخاطب رو دست کم نگیرید.
فُرم‌های موجود در صفحات ایجاد مخاطب، معمولاً طولانی‌ بوده و ممکن است شامل بخش‌هایی باشند که مخاطب می‌تواند سلیقه‌، علایق و ویژگی‌های شخصی خود را نیز در آنها وارد کند. صفحات ایجاد مخاطبی که طراحی می‌کنید باید برای بازدیدکنندگان آنقدر ارزشمند باشند که بتوانند نرخ تبدیل سایت شما را به صورت قابل توجهی افزایش دهند.

تعامل و ارتباط بیشتر با کاربران وب سایت

Click-through لندینگ پیج هایی هستند که به شما این امکان را میدهد که بازدید کننده را در مراحل مختلف کار دنبال کنید.
برخی از لندینگ پیج ها مثل صفحه عضویت در خبرنامه و یا صفحه ارتباط با ما برای تبدیل مشتریهای معمولی به مشتری های پروپاقرص و دائمی به کار گرفته میشه. هدف آنها هم هدایت افراد و تشویق آنها به حرکت در طول مسیر فروش است. این نوع از صفحات فرود، افراد را به صورت مستمر به کلیک کردن روی لینک‌های جدید واداشته و آنها را در سایت نگه می‌دارند. و نرخ تبدیل یا CTR را بالا ببرید.
دار واقع  وقتی مخاطبی وارد صفحه اول شما شده و از آنجا وارد صفحات بعدی می‌شود، به صورت خودکار و هدفمند از طریق لینک‌های موجود، در مسیر فروش هدایت می‌شود. استفاده از این صفحات واقعاً جواب می‌دهد، مخصوصاً به این دلیل که تمامی افرادی که روی تبلیغات آنلاین یا صفحات اجتماعی شما کلیک نمی‌کنند، لزوماً آمادۀ خرید از شما نیستند و نیاز است اندکی جلوتر بیایند. صفحات برقراری ارتباط، تلاش می‌کنند که مشتری را کم کم با محصول یا خدمت ارائه شده آشنا کرده و در مرحله آخر کار فروش را نهایی کنند.

مراحل طراحی لندینگ پیج

 

ساخت landing page بدون کد نویسی

مشخص کردن هدف اصلی از ساخت لندینگ پیج

طراحی و پیاده سازی لندینگ پیج توسط تیم مسترآموز

طراحی و پیاده سازی لندینگ پیج توسط تیم مسترآموز

نمونه صفحه فرود

تبلیغات و لانچ کردن صفحه فرود و کسب درآمد بیشتر از صفحه فرود

راهنمای ساخت landing page

اما چرا ظاهر لندینگ پیج باید متفاوت از ظاهر سایر صفحات وب سایتمان باشد؟

لندینگ پیج ها باعث افزایش بازدید وب سایت و همچنین افزایش فروش محصولات وب سایت می‌شود ولی این نکته به نوع طراحی یک صفحه فرود هم بسیار وابسته است، هر چه طراحی صفحه فرود مورد پسندتر کاربر باشد، شما نیز به هدف خود بیشتر نزدیک شده‌اید.مثلا دیجی کالا یا بامیلو مشکلی در ظاهر وب سایتشان ندارند ولی با این وجود در حراجمعه بامیلیو و یا یلدای شگفت انگیز دیجیکالا شاهد لندیگ پیج های زیبا و مناسبتی هستیم که همین لندینگ پیج ها گاها باعث میشود ساعتها در وب سایت ها بچرخیم و صفحات گوناگون را بررسی کنیم. همون طور که میدانید هرچه مخاطب بیشتر در وب سایت شما بماند رنک بهتری در سئو کسب میکنید پس تا می توانید از لندینگ های زیبا و موردپسند کاربران برای جذب بیشتر مخاطبان استفاده کنید.


نمونه صفحات لندینگ طراحی شده در وب سایت مسترآموز.

وب سایت بدر فود

وب سایت بدر فود

طراحی لندینگ کمپین روز گره گشایی

لندینگ روز گره گشایی ، هفته نامه شنبه

طراحی لندینگ پیج

لندینگ پیج یلدای کارآفرین هفته نامه شنبه

طراحی سایت

طراحی سایت وب سایت مادران

رزور کلاس خصوصی استاد سلام

رزرواسیون کلاس استاد سلام

طراحی سایت کتاب استور

وبسایت کتاب استور

شنبه شاپ

شنبه شاپ

کتاب استارتاپی ایران

landing page کتاب استارتاپی ایران

دوبیرا

وب سایت دوبیرا