ثبت نام لاتاری 2022 آموزش ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا 2022 لاتاری

طراحی سیستم crm

طراحی سیستم crm
crmچیست؟
CRM مخفف واژه Customer Relationship Management یا همان مدیریت ارتباط با مشتریان است.در واقع سی ار ام را مجموعه نرم افزارها یا خدماتی میدانند که

همه ما میدانیم که داشتن یک ارتباط قوی و خوب با مشتریان وب سایت تا چه حد میتونه به رشد وب سایت ما کمک کنه. اگه سی ار ام خوب وقوی داشته باشید به راحتی میتونید رفتار مشتری هاتون رو زیر نظر بگیرد و برای رفتار اونها برنامه ریزی کنید و مطابف خواسته ها و سلایقشون پیش برید و فروشتون رو بیشتر از قبل کنید.

بسیاری از شرکتهای فعال در حوزه تکنولوژی اطلاعات، CRM یا مدیریت ارتباط با مشتری میدانند که به اتوماسیون بازاریابی، فروش و خدمات کمک می کند؛ CRM با این تعریف، تا حد زیادی به حوزه ی تکنولوژی نزدیک می شود (این گروه، معمولاً به جای استقرار سیستم مدیریت ارتباط با مشتری در تلاش برای خرید نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری هستند).

بخش دیگری از فعالان حوزه مدیریت، تاکید دارند که CRM نگرشی با تاکید بر ایجاد، حفظ و توسعه و تعمیق رابطه با مشتریان است.

در این نگرش، ممکن است از تکنولوژیهای روز استفاده بشود یا نشود. حتی کتابهایی در حوزه CRM وجود دارند که برای تاکید به جنبه های مدیریتی در مدیریت ارتباط با مشتری، هیچگونه اشاره جدی به امکان استفاده از تکنولوژی در این حوزه نکرده اند.

این افراد، تعریف سابقه ی تاریخی CRM و مدیریت ارتباط با مشتری را با جملات پیتر دراکر آغاز میکنند: هدف هر کسب و کاری، ایجاد و نگه داشتن مشتری است.

این نوع از بحثها در حدی جدی است که بسیاری از کتابهای حوزه مدیریت ارتباط با مشتری، برای تاکید بر میانه رو بودن، چنین عناوینی را در توضیحات خود به کار می برند: CRM – A Balanced Approach یا مدیریت ارتباط با مشتری با نگاهی متوازن و توجه همزمان به جنبه های مدیریتی و جنبه های تکنولوژیک.

مزایای استفاده از CRM
هدف CRM چیست
ضرورت استفاده از CRM چیست؟

نظر خودتان را ارسال کنید