ثبت نام لاتاری 2022 آموزش ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا 2022 لاتاری

آموزش ساخت صفحه تماس با ما در وردپرس

آموزش ساخت صفحه تماس با ما در وردپرس

صفحه تماس با ما را که می شناسید؟ این صفحه یکی از بیس های اصلی هر سایتی هست. این صفحه یکی از راه های ارتباطی با کاربران وب سایتتون هست.

از طریق فرم هایی که در این صفحه قرار گرفته اند بازدیدکنندگان و مشتریان وب سایت شما می توانند برای شما پیام ارسال کنند.صفحه تماس با ما نه تنها برای مخاطبان شما مفید است بلکه داشتن صفحه تماس با ما برای موتورهای جستجو هم تا حدودی از اهمیت بالایی برخورداره و جزو یکی از مهم‌ترین صفحات شما در وردپرس به حساب خواهد اومد.

اگر صفحه تماس با ما برای وب سایت وردپرسی خود نساخته اید در پایان مطالعه این مقاله خواهید توانست صفحه تماس با ما بسازید و هر فیلدی که قصد دارید در صفحه ارسال فرم کاربران از طریق اون قادر به ارسال درخواست خودشون باشند را اضافه کنید.

افزونه‌ ی  Contact Form 7

افزونه کانتکس فرم 7 یکی از افزونه های سیستم مدیریت محتوای وردپرس است که بیش از 5 میلیون نصب فعال داشته و تا به امروز موفق شده امتیاز 4.5 را ازآن خودش بکنه.این افزونه شما را قادر میسازد برگه تماس با ما سایت خود را بسازید.

افزونه‌ ی Contact Form 7 یکی از محبوب‌ترین افزونه‌های وردپرس در زمینه ساخت انواع فرم در وردپرس هستش که با استفاده از اون میتونید انواع فرم در وردپرس ایجاد کرده و هر نوع فیلد را در اون ایجاد کنید تا امکان دریافت تماس در وردپرس را فراهم کنید.

از طریق لینک زیر میتوانید با مراجعه به سایت وردپرس افزونه را دانلود کنید.

دانلود افزونه Contact Form 7

آموزش ساخت صفحه تماس با ما در وردپرس

آموزش ساخت صفحه تماس با ما در وردپرس

بعد از نصب افزونه زیر منویی با عنوان فرم تماس در پیشخوان سایت وردپرس شما افزوده خواهد شد، روی این منو کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات افزونه و ساخت فرم تماس در وردپرس هدایت شوید.در عکس زیر فرم تماس را میتوانید مشاهده کنید.

آموزش ساخت صفحه تماس با ما در وردپرس و نحوه ساخت فرم تماس وردپرس

آموزش ساخت صفحه تماس با ما در وردپرس و نحوه ساخت فرم تماس وردپرس

 

از بخش فرم تماس گزینه فرمهای تماس  را انتخاب کنید و فرم تماس contact form 1 یا تماس با ما 1 را انخاب کنید تا وارد تنظیمات این فرم تماس بشید. بعد از ورود به صفحه ویرایش فرم افزونه Contact Form 7 میتوانید عنوان فرم را در بالای صفحه تغییر دهید در کادر پایینی نیز قادر هستید اطلاعاتی که قصد دارید در فرم تماس از کاربر دریافت کنید را وارد کنید.

آموزش ساخت صفحه تماس با ما در وردپرس

آموزش ساخت صفحه تماس با ما در وردپرس

انواع فیلد متنی، فیلد ایمیل، فیلد شماره، فیلد آدرس اینترنتی، فیلد چند گزینه‌ای، فیلد رادیویی، فیلد گزینه‌ای و… را در تب فرم میتوانید انتخاب کرده و در فرم خودتون قرار دهید.میتونید این فرم رو فارسی سازی کنید.وجود Required در فرم نشان میدهد که این آیتم فرم شما ستاره دار و ضروری است یا خیر؟

افزونه‌ ی  Contact Form 7

افزونه‌ ی  Contact Form 7

برای نمونه در تصویر بالا از یک رادیو باتن استفاده شده تا شما کارکردن با این آیتم را بیاموزید.همان طور که میدانید radio button در واقع کلید کوچکی است که شما را موظف به انتخاب تنها یکی از گزینه ها میککند در حالی که چک باکس محدودیتی ندارد. همونطور که در کادر قرمز رنگ مشخص شده هر تعداد گزینه را که دارید در یک خط وارد کنید و در نهایت روی دکمه گذاشتن برچسب کلیک کنید تا به فرم شما اضافه بشه.

بعد از اینکه  تمام فیلدهای فرم را ساختید روی سربرگ ایمیل کلیک کنید.

ساخت فرم تماس وردپرس

ساخت فرم تماس وردپرس

 

در تب ایمیل شما اطلاعات مربوط به ایمیل را باید وارد کنید. به در واقع مکانی است که شما باید  آدرس ایمیلی را وارد کنید که قصد دارید تا فرم‌های تماس به این ایمیل ارسال شوند. هرگاه کاربری فرم موجود روی سایت را پر کند اطلاعات وی به این ادرس ایمیل ارسال می شود.

از طرف: این گزینه مربوط به فرستنده ایمیل هست که در هنگام دریافت ایمیل عنوان سایت و ایمیل ارسال کننده در اون نمایش داده میشه.

موضوع: این گزینه هم نشانگر موضوع ایمیل ارسالی از سوی کاربر سایت شما، خواهد بود.

سرآیندهای اضافی: با استفاده از این گزینه هم میتونید از برچسب‌های اضافه استفاده کنید. مثلا  وقتی روی replay در محیط ایمیل کلیک کنید پاسخ برای کاربری که این فرم را پر کرده ارسال خواهد شد.

محتوای پیام: متن و محتوای پیغامی که کاربران برای شما ارسال می کنند همراه با فیلد هایی که در فرم تماس در تب قبلی وارد کردید قرار داده تا برای ایمیلی که در بالا مشخص کرده ایم ارسال شود.

ایمیل 2: ایمیل دوم در واقع آدرس ایمیلی است که میخواهیم محتوای ارسالی از سوی کاربر برای آدرس ایمیل دوم هم ارسال شود.

ارتباط با ما سایت وردپرسیارتباط با ما سایت وردپرسی

سربرگ بعدی سربرگ پیام است.در این بخش میتونید پیغام دلخواه خودتون را در روند ارسال فرم تماس وردپرس برای حالت‌های مختلف مثل خطا در ارسال فرم، ارسال موفقیت آمیز فرم، پر کردن اطلاعات اشتباه در فیلدها و… وارد کنید.

تنظیمات مخصوصی که با استفاده از زبان های برنامه نویسی وب میتوانید روی فرم تماس با ما پیدا کنید در سربرگ تنظیمات اضافی قابل دسترسی هستند.مثلا اگر میخواهید فرم شما style خاصی بگیرد با دستورات css میتوانید به زیبا سازی فرم در این بخش بپردازید.

در نهایت روی دکمه به‌روزرسانی فرم کلیک کرده و به منوی فرم تماس در پیشخوان وردپرس برگردید.

آموزش ساخت صفحه تماس با ما در وردپرس و نحوه ساخت فرم تماس وردپرس

آموزش ساخت صفحه تماس با ما در وردپرس و نحوه ساخت فرم تماس وردپرس

در بخش فرم های تماس مقابل نام فرم یک شورت کد قرار گرفته است.همان طور که در تصویر بالا میبینید میتوانید این کد را کپی کرده و در برگه مخصوص تماس با ما یا هر نوشته و برگه خاصی که میخواهید این فرم را وارد کنید.

آموزش ساخت صفحه تماس با ما

آموزش ساخت صفحه تماس با ما

بعد از اینکه شورت کد خودتون را در برگه قرار دادین مشابه تصویر زیر فرم تماس نمایش داده شده و کاربران قادر به ایجاد ارتباط با شما از طریق صفحه ارتباط با ما در وردپرس خواهند بود.

افزونه تماس با ما وردپرس

افزونه تماس با ما وردپرس

راستی میدونستید مستر آموز هم صفحه تماس با ما داره و میتونید از این صفحه آدرس ایمیل ما رو ببنید و برامون ایمیل بفرستید و یا با شماره های تماسمون تماس بگیرید و از حال ما با خبر شید؟ نا سلامتی دوستیما

نظر خودتان را ارسال کنید