ثبت نام لاتاری 2022 آموزش ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا 2022 لاتاری

آموزش تغییر رنگ پیشخوان وردپرس

آموزش تغییر رنگ پیشخوان وردپرس

انقدر آموزش های وردپرس شیرین و دوست داشتنیه که ما دوست داریم چپ بریم و راست بیایم و از این دست آموزشها برای شما تولید کنیم. یه سری از این آموزش های وردپرس موجب تغییر در ظاهر سایت شما شده و کاربران سایت شما میتوانند این تغییرات را مشاهده کنند.

برخی دیگر این تغییرات موجب راحتی کار ادمین های سایت شده و شاید تاثیری به روی محیط کاری کاربران سایت شما نشوند.آموزشی که امروز قصد معرفی آن را داریم در دسته دوم جای میگیرد.

اگه از اون دسته از افرادی هستید که تنوع طلبید و دوست دارید هر روز یه چیز جدید و خاص بپوشید و از چیزهای تکرراری زود خسته میشید این آموزش مخصوص شما است.

آموزشی که امروز میخواهیم بدیم صرفا برای اینکه دل شما رو شاد کنیم تا اگه خدایی نکرده ،خدایی نکرده نیم درصد محیط وردپرس براتون تکراری شد که البته امیدواریم هیچ وقت تکراری نشه با یه تنظیمات خیلی ساده رنگ پیشخوان رو تغییر بدید.

رنگ پیشخوان وردپرس به صورت پیش فرض مشکی هست و بعد از نصب اولین رنگی که در پیشخوان مشاهده میکیند درست مثل تصویر زیر هست.

افزونه تغییر استایل پیشخوان وردپرس

افزونه تغییر استایل پیشخوان وردپرس

برای تغییر رنگ از منوی کناری پیشخوان وردپرس وارد بخش کاربران بشوید و روی گزینه شناسه شما کلیک کنید. و یا از بخش نوار ابزار بالا در جایی که نام و تصویر پروفایل وردپرس شما را نشون میده روی گزینه ویرایش شناسنامه من کلیک کنید تا به صفحه ویرایش پروفایل در وردپرس هدایت شوید.

تغییر رنگ پیشخوان وردپرس

تغییر رنگ پیشخوان وردپرس

حالا اگر بخواهید میتوانید از ترکیب بندی های موجود برای تغییر رنگ پیشخوان وردپرس استفاده کنید.

تغییر رنگ پیشخوان وردپرس

تغییر رنگ پیشخوان وردپرس

سپس با کلیک روی دکمه ذخیره تغییرات که در انتهای صفحه قرار داره از این رنگبندی استفاده کنید.رنگ هایی که در تصویر بالا میبینید نسبتا محدود بوده و شما نمیتوانید هر رنگی که دوست دارید را برای این پیشخوان استفاده کنید. برای اینکه طیف رنگ های وسیع تری داشته باشید و بتوانید از هر رنگی که مطابق میلتان هست برای این پیشخوان استفاده کنید نیاز به نصب افزونه  Fancy Admin UI دارید.

 

تغییر رنگ پیشخوان وردپرس | افزونه تغییر استایل پیشخوان وردپرس

افزونه  Fancy Admin UI

افزونه تغییر رنگ پیشخوان وردپرس با نام  Fancy Admin UI در سایت WordPress  قابل نصب بوده این افزونه بیش از 5,000 نصب فعال داشته و تونسته امتیازی نزدیک به 4.6 از 5 امتیاز رو کسب کنه. برای استفاده از این افزونه روی دکمه زیر کلیک کنید تا به صفحه افزونه هدایت شده و سپس با استفاده از آموزش نحوه نصب و کار کردن با افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی افزونه در سایت وردپرسی خودتون بکنید.

دانلود افزونه Fancy Admin UI
بعد از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر به منوی تنظیمات> همگانی وردپرس مراجعه کنید. با اسکرول به انتهای صفحه مشابه تصویر میبینید که بخشی با عنوان Admin UI Primary Color و Admin UI Secondary Color در صفحه اضافه شده و همچنین رنگ پیشخوان وردپرس هم به خاکستری تغییر حالت داده است. حالا برای تغییر رنگبندی در پیشخوان وردپرس میتونید از طریق این دو گزینه اقدام کنید.

تغییر رنگ صفحه ورود به وردپرس

تغییر رنگ صفحه ورود به وردپرس

Admin UI Primary Color:این گزینه به شما امکان انتخاب رنگ مناسب برای منوهای وردپرس را میدهد.

Admin UI Secondary Color: با استفاده از گزینه UI Secondary Color می توانید رنگ ثانویه برای پیشخوان وردپرس را انتخاب کنید. بعد از اینکه هر دو گزینه را برای استفاده از رنگ دلخواه در پیشخوان وردپرس تکمیل کردید روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

نکته دوست داشتنی و جالب این افزونه این موضوع است که این افزونه صرفا محدود به پیشخوان وردپرس نبوده و با استفاده از  Fancy Admin UI میتونید تا علاوه بر پیشخوان وردپرس به سفارشی سازی صفحه ورود به وردپرس بپردازید و از رنگ بندی دلخواه برای فرم ورود در وردپرس، فرم عضویت در وردپرس و همچنین فرم فراموشی کلمه عبور در وردپرس هم استفاده بکنید.

افزونه  Fancy Admin UI

افزونه  Fancy Admin UI

اگر رنگ پیشخوان وردپرس رو تغییر دادید ولی باز احساس میکنید نیاز به تغییرات بیشتر توی این بخش دارید نگاهی به آموزش تغییر استایل وردپرس هم بندازید.

نظر خودتان را ارسال کنید