ثبت نام لاتاری 2022 آموزش ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا 2022 لاتاری

آموزش ساخت صفحه پذیرش قوانین در وردپرس

خب تو چند تا مقاله قبل شدیدا راجب سئو صحبت کردیم و تمام فوت و فن کوزه گری سئو کارها رو بهتون گفتیم.حالا بیایم یکم راجب وردپرس صحبت کنیم حالمون جا بیاد آقا، یکم خستگی درکنیم.

امروزه میخواهیم به شما یاد بدیم که چطور صفحه پذیرش قوانین رو در وردپرس ایجاد کنید. حتما شماهم توی سایت های مختلف وقتی فرم های مخصوص عضویت، ورود و یا ارسال نظر و ایمل رو پرکردید با تیک مخصوص قوانین سایت برخورد کردید و تا زمانی که تیک پذیرش قوانین رو نزنید اجازه عضویت و یا ورود رو ندارید.

افزونه ای که امروز میخواهیم راجبش صحبت کنیم دقیقا همین کار رو میکنه. این صفحه به شما این امکان رو میده که برای هر فرمی که در سایت قرار میدید قوانین مخصوص بزارید و کاربر را وادار کنید تا بعد از نوشتن فرم ها برای اینکه فرم رو برای شما بفرسته قوانین مربوط به سایت رو بخونه.

البته تیک پذیرش قوانین بیشتر در مرحله عضویت در سایت و همچنین مرحله خرید و بعد از پرکردن فرم های مربوط به خرید و ارسال کالا استفاده میشه ولی بسته به نوع فعالیت سایت میتونه کاربردهای دیگه ای هم داشته باشه مثلا اگر کاربران وب سایت شما تولید محتوا میکنند و برای شما مطلب ارسال میکنن قطعا لازمه که قوانین مربوط به ارسال مطلب رو بخونن تا جریمه نشید. و یا به قشر خاصی توهین نشه یا مطالب مخالف مذهب و دین و …  توسط کاربرهای ارسال نشه تا به مشکلات قانونی برخوردی نکنید.

آموزش ساخت صفحه پذیرش قوانین در وردپرس

افزونه ای که امروز برای ساخت صفحه پذیرش قوانین در وردپرس استفاده میکنیم افزونه agreeable است. این افزونه 2,000+ نصب فعال داره و امتیاز 3.9 از 5 امتیاز رو کسب کرده است. با استفاده از این افزونه می تونید صفحه پذیرش قوانین رو بسازید.

از طریق لینکی که در زیر می بینید می تونید این افزونه رو دانلود کنید و اقدام به نصب افزونه agreeable کنید. اگه تا حالا افزونه وردپرس نصب نکردید به مقاله های قبلی مراجعه کنید و آموزش نصب افزونه رو مطالعه کنید .

دانلود افزونه Agreeable

بعد از نصب افزونه، افزونه رو فعال کنید . مشابه تصویری که در زیر می بینید منویی با نام Agreeable رو در پیشخوان وردپرس بخش تنظیمات مشاهده میکنید. روی این منو کلیک کنید تا وارد بخش تنظیمات افزونه پذیرش قوانین در وردپرس بشید. و بتونید بسته به دلخواه خودتون این افزونه رو سفارشی کنید.

ساخت صفحه پذیرش قوانین در وردپرس

ساخت صفحه پذیرش قوانین در وردپرس

 

در قسمت General Setting اولین فیلدی که میبیند مربوط به پیغام خطا برای قبول نکردن شرایط است فکر میکنم این فیلد هیچ نیازی به توضیح نداشته باشد و در مواقع میتونید هر متنی که بخواهید رو به صورت سفارشی در این بخش قرار بدید تا اگر کاربرها از قبول قوانین سرباز زدن این پیغام خطا را ببینند.

فیلد بعدی تنظیمات عمومی گزینه صفحه قوانین خود را انتخاب کنید است. از این گزینه برگه‌ای که قبلا برای قرارد دادن قوانین و مقررات ساخته اید استفاده میکند تا کاربر قوانین را از این صفحه مطالعه کند.

فیلد سوم گزینه پیغام می باشد به این صورت که هر چیزی که در این فیلد بنویسیم دقیقا کنار تیک پذیرش قرار میگیرد.

به خاطر داشتن قوانین و مقررات برای ۳۰ روز فیلد چهارم این بخش است با فعال کردن این گزینه وقتی کاربری قوانین را پذیرفته باشه از طریق کوکی های مرورگر مدت زمان 30 روز مشخص میشه و در این مدت زمان نیازی نیست که کاربر باز قوانین را بپذیرد زیرا  یک بار قوانین را مطالعه کرده و پذیرفته است و بعد از گذشت 30 روزکاربر باید مجدد قوانین را بپذیرد.

قسمت بعدی تنظیمات مربوط به LIGHTBOX است: ابتدا بخش فعال کردن لایت باکس قرار دارده که با فعال کردن این گزینه به جای اینکه کاربر را به برگه ای که مربوط به قوانین سایت هست هدایت کنید تا قوانین را مطالعه بکنه میتونید قوانین را در یک پنجره به صورت لایت باکس در وردپرس نمایش دهید. این حالت علاوه بر سرعت سریعتر خواندن قوانین به زیبایی سایت شما اضافه میکند. از بخش رنگ نوشته و رنگ پس زمینه  میتونید رنگ دلخواه خودتون را برای متن و پس زمینه پنجره لایت باکس پذیرش قوانین در وردپرس  انتخاب کنید و بسته به قالب سایتتون هر تمی که محبوبتون هست بپذیرید.

کجا باید نمایش داده شود بخش بعدی تنظیمات افزونه agreeable است: با استفاده از این گزینه میتونید فرم‌هایی که قصد دارید تا پذیرش قوانین در اون ها نمایش داده بشه را انتخاب کنید.

 

پذیرش قوانین در فرم نظرات وردپرس

پذیرش قوانین در فرم نظرات وردپرس

برای نمونه در تصویر بالا با استفاده از افزونه agreeable وردپرس تیک پذیرش قوانین سایت برای ارسال نظر قرار گرفته و تا طمانی که کاربر قوانین را نپذیرد قادر نیست نظر ارسال کند.

دانلود افزونه Agreeable

دانلود افزونه Agreeable

همونطور که در تصاویر بالا می بینید گزینه پذیرش قوانین  هم در صفحه ورود و هم در صفحه عضویت در وردپرس و صفحه ارسال نظر در وردپرس نمایش داده  می شود.

برای دیدن افزونه های فرم ساز وردپرس به این صفحه مراجعه کنید.

نظر خودتان را ارسال کنید