ثبت نام لاتاری 2022 آموزش ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا 2022 لاتاری

آموزش ترجمه خودکار پیوندهای یکتا در وردپرس

آموزش ترجمه خودکار پیوندهای یکتا در وردپرس

افزونه‌ای که قصد معرفی اون را دارم با عنوان WP-Parsi Permalink Translator در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

 دانلود افزونه WP-Parsi Permalink Translator

بعد از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر منویی با نام مترجم لینک در بخش تنظیمات وردپرس اضافه خواهد شد، روی این منو کلیک کنید تا به صفحه افزونه برای سفارشی سازی تنظیمات اقدام کنید.

روی آیکون علامت سوال کلیک کنید تا باکس توضیحات به شما نشون داده بشه. این افزونه برای ترجمه لینک‌ها از مترجم مایکروسافت استفاده میکنه، بنابراین لازمه تا یک کد API از وبسایت مایکروسافت برای اینکه نامک مطالب شما را ترجمه کنند دریافت کرده و در تنظیمات افزونه وارد کنید. بنابراین لازمه تا یک اکانت در مایکروسافت داشته باشید، برای داشتن اکانت مایکروسافت هم کافیه تا یک ایمیل از مجموعه سرویس‌هایی که این ایمیل ارائه میده را داشته باشید. بنابراین روی دکمه کلیدهای کاربری کلیک کنید تا به اکانت مایکروسافت هدایت شده و کلید API را دریافت کنید.

اگر اکانت دارید وارد اکانت خودتون بشید و اگر اکانت هم ندارید روی گزینه Create one کلیک کنید و یک اکانت ایجاد کنید و سپس بعد از اینکه وارد اکانت شدید مجددا به لینک کلیدهای کاربری که در تنظیمات افزونه وجود داره کلیک کنید. بعد از اینکه وارد اکانت شدید میتونید تا یک API جدید ایجاد کنید و یا اینکه از API پیشفرض استفاده کنید.

حالا بعد از اینکه کد را کپی کردید به پیشخوان وردپرس برگردید و کلید API را در داخل فیلد کلید کاربری مایکروسافت که در پیشخوان وردپرس قرار داره وارد کنید. سپس تنظیمات زبان را برای ترجمه انتخاب کرده و زبان مبدا و زبان مقصد را انتخاب کنید. در نهایت نوع پست تایپ هایی که قصد دارید تا به صورت خودکار ترجمه شوند را وارد کرده و تنظیمات را ذخیره کنید.

حالا بعد از اینکه تنظیمات را ذخیره کردید با مراجعه به صفحه ویرایش نوشته خواهید دید که گزینه‌ای با نام ترجمه عنوان نامک اضافه شده که با استفاده از اون میتونید تا ترجمه خودکار را فعال کنید. بعد از اینکه نوشته را منتظر کردید به صورت خودکار نامک نوشته که مربوط به پیوند یکتا هست به انگلیسی ترجمه خواهد شد.

 

نظر خودتان را ارسال کنید