ثبت نام لاتاری 2022 آموزش ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا 2022 لاتاری

معرفی سایت وردپرسی به یاندکس

آموزش معرفی سایت وردپرسی به یاندکس

 

بی شک دنیای وب بدون موتورهای جستجو بسیار بی معنی است . می توان در هر زمان که نیاز به جستجو است ، به یکی از این موتورهای جستجو مراجعه کرده و به دنبال موضوع دلخواه بگردیم. در این آموزش میخواهم به نحوه ثبت سایت در یاندکس که یک موتور جستجوی روسی است بپردازم.

با مسترآموز همراه باشید..

 ثبت سایت در یاندکس

موتور جستجوی یاندکس متعلق به کشور روسیه می باشد که کاربران روسی از این موتور جستجو استفاده بسیاری می‌کنند.

این موتور جستجو تونسته نسبت به سایر موتورهای جستجوی ملی بهتر عمل کرده و در سطح جهانی شناخته شده‌تر شود.. موتور جستجوی Yandex مانند گوگل ابزارهایی مثل جستجوی تصاویر، نقشه، ایمیل، ترجمه و… را در اختیار قرار میدهد.

برای اینکه سایت وردپرس را در یاندکس ثبت کنید لازم است در سایت ثبت نام کنید و بعد از ثبت سایت موارد مربوط به تاییدیه وبسایت را مانند کارهایی که برای آموزش معرفی سایت وردپرسی به گوگل و معرفی سایت وردپرسی به بینگ انجام دادید را طی کنید.

مراحل آن را به اختصار توضیح می دهم..

مرحله نخست: ثبت نام در یاندکس

برای ثبت سایت در یاندکس مانند گوگل نیاز به یک ابزار وبمستر داریم که در یاندکس هم این ابزار با نام Yandex Webmaster tools ساخته شده و در اختیار مدیران سایت‌ها قرار میگیرد تا سایت را در موتور جستجوی یاندکس مدیریت کرده و آنالیز روی سایت داشته باشند.

برای دسترسی به این سایت لازمه یک حساب کاربری در یاندکس ایجاد کرده و ثبت نام کنید. برای این منظور به آدرس https://passport.yandex.com/registration مراجعه کرده و اطلاعات خودتون را که شامل موارد زیر است مانند تصویر وارد کنید.

 

  • نام
  • نام خانوادگی
  • نام کاربری
  • کلمه عبور
  • تکرار کلمه عبور
  • شماره موبایل(همراه با کد ایران 98+)

پس از اینکه اطلاعات خواسته شده را وارد کردید روی دکمه Send Code کلیک نمایید. کدی به شماره همراه وارد شده ارسال می شود که باید این کد را در مرحله ثبت نام وارد کرده و هویت خودتون را از طریق شماره تلفن برای اکانت تایید کنید.

پس از اینکه ثبت نام انجام شد و وارد اکانت یاندکس شدید، به آدرس https://webmaster.yandex.com مراجعه کرده و روی دکمه + کلیک کنید.

نجره‌ای باز شده و فیلدی برای اضافه کردن آدرس سایت برای ثبت در یاندکس نمایش داده می شود که باید آدرس سایت را در این فیلد وارد کنید.

نکته : اگر از WWW در وردپرس یا از SSL در وردپرس استفاده کرده اید، حتما آدرس سایت را مطابق با این موارد ثبت کنید.

روی دکمه ADD کلیک کنید. بعد از اینکه سایت ثبت شد باید کارهای مربوط به تایید آدرس سایت و وریفای کردن را انجام بدین که ادامه کارها را در مرحله دوم پیش میگیریم.

مرحله دوم: تایید سایت و وریفای کردن دامنه

صفحه‌ای  برای شما باز می شود که باید یکی از روش‌ها برای تایید هویت دامنه را انتخاب نمایید. دو روش مرسوم برای وریفای دامنه هست که روش اول با اضافه کردن کد در افزونه سئو وردپرس و روش دوم آپلود فایل در مسیری که وردپرس را نصب کردید خواهد بود.

روش اول: ورود کد در افزونه سئو وردپرس

اگر از افزونه سئو وردپرس استفاده می‌کنید ، از همین روش اول استفاده کرده و با کپی کردن کد Meta که در اختیارتون قرار میده تایید هویت را انجام دهید.

کد را کپی کرده و  به منوی سئو> عمومی> ابزارهای وبمستر مراجعه کنید و کد را در فیلد کد تائیدیه یاندکس قرار دهید و روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک نمایید. پس از اینکه پیغام موفقیت آمیز بودن نمایش داده شد به یاندکس برگشته و در همون مرحله روی دکمه CHECK کلیک کنید تا بررسی انجام بگیرد.

روش دوم: آپلود فایل در مسیر نصب وردپرس

روی ستون HTML file کلیک نمایید تا فایل HTML مخصوص به سایت شما نمایش داده شود.  روی لینک آبی خط اول که داخل کادر قرمز وجود داره کلیک کرده و فایل html را دانلود کنیدو وارد هاست خودتون بشید.

روی گزینه File Manager در هاست کلیک کنید تا وارد محیط مدیریت فایل‌ها در هاست شوید و سپس به مسیر public_html مراجعه کنید. اگر وردپرس را در ریشه هاست نصب کردید فایل دانلود شده را در همین قسمت آپلود کنید. ولی در صورتی که اقدام به نصب وردپرس در ساب فولدر کردید باید وارد پوشه مورد نظر شده و فایل را در این مسیر آپلود نمایید. برای آپلود فایل هم در هاست سی پنل روی گزینه Upload که در بالای صفحه قرار داره کلیک کنید.

در صفحه جدید با انتخاب دکمه SELLECT یا کشیدن و رها کردن فایل دانلود شده HTML از یاندکس ،این فایل را در مسیر مشخص شده انتخاب کرده و آپلود کنید.

بعد از اینکه مرحله آپلود فایل به اتمام رسید در این روش هم به یاندکس برگشته و روی دکمه CHECK کلیک کنید. سایت شما در یاندکس ثبت شده و میتونید کارهای مدیریتی مربوط به موتور جستجوی یاندکس را در اون انجام دهید..

نظر خودتان را ارسال کنید