ثبت نام لاتاری 2022 آموزش ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا 2022 لاتاری

آموزش کار با برگه ها در وردپرس و ایجاد صفحه جدید در وردپرس

آموزش کار با برگه ها در وردپرس و ایجاد صفحه جدید در وردپرس

 

wordpress-pages

 

ساخت صفحات ایستا در وردپرس که برای اهداف گوناگونی مثل فرم تماس، صفحه تبلیغات در سایت، صفحه درباره ما و… هستند را در این مقاله قرار است آموزش دهیم  تا به ساحتار کلی و امکاناتی که بخش برگه ها یا همون صفحات ایستا وردپرس در اختیار شما  است مسلط شوید.

با مسترآموز همراه باشید……

تفاوت نوشته و برگه در وردپرس چیست همونطور که میدونید ما در دنیای وبسایت ها به طور کلی دو نوع صفحه داریم.

  1.  صفحات ایستا هستند که بدون تغییر از زمان ساختن سایت ساخته می شوند و نیازی نیست تا تغییر کنند .
  2. صفحات پویا هستند که مدام در حال تغییر هستند و به دلیل بالا بودن تعداد اونها لازمه تا اونها را بر اساس دسته‌بندی و برچسب گذاری بیایم و از هم جداکنیم..

پس با این اوصاف میشه نتیجه گرفت که برگه‌ها در وردپرس یک ساختار محدودتری از نوشته‌ها هستش که با استفاده از اون میتونید به ساخت صفحاتی که نیازی به تغییرات مداوم ندارند بپردازید. در برگه‌ها برخی امکانات مثل دسته‌بندی کردن و برچسب گذاری وجود ندارد. برگه‌ها در وردپرس به دلیل اینکه میتونید تا برای اونها خیلی ساده‌تر قالب متفاوت‌تری از برگه اصلی را تعریف کنید، شما می توانید صفحات گوناگون با ظاهر دلخواه و مختلفی را بسازید. همچنین محتوای برگه ها را نمی توان از طریق rss سایت دریافت کرد.

بعد از ورود به پیشخوان وردپرس روی منوی برگه‌ها کلیک کنید تا وارد صفحه مربوط به برگه‌ها در وردپرس شده و هر نوع اقدامی که میخواهید تا روی برگه‌ها داشته باشید را انجام دهید. با کلیک روی این منو صفحه زیر برای شما نشون داده شده و اطلاعات اصلی هر برگه در قالب یک لیست برای شما نشون داده خواهد شد.

 

در صفحه برگه ها میتونید تا اقداماتی مربوط به ویرایش، ویرایش سریع، حذف برگه، نمایش برگه، مشاهده نویسنده برگه، دیدگاه‌های هر برگه و… را مشاهده کرده و با کلیک روی هر بخش در نهایت به صفحه مورد نظر هدایت شده و به کنترل اونها بپردازید.

برای مخفی کردن اطلاعات یک برگه از صفحه همه برگه‌ها در وردپرس ابتدا به این صفحه مراجعه کنید و بعد از اینکه وارد صفحه شدید روی دکمه تنظیمات صفحه که در بالای صفحه در سمت چپ قرار داره و تو تصویر زیر هم اونو میبینید کلیک کنید تا پنجره مربوط به اون برای شما نشون داده بشه تا بتونید اطلاعات هر برگه را که در این صفحه نشون داده میشه کنترل کنید. برای مخفی کردن هر اطلاعاتی از این صفحه  تیک گزینه مورد نظر رو بردارید تا دیگه برای شما نشون داده نشده و از صفحه برگه‌ها براتون مخفی شود،

برای شروع ایجاد برگه در وردپرس یا همون صفحات ایستا ابتدا از پیشخوان وردپرس به مسیر برگه‌ها مراجعه کنید و یا اینکه میتونید تا با کلیک روی دکمه افزودن برگه که در صفحه همه‌ی برگه‌ها در وردپرس قرار داره کلیک کنید تا مشابه تصویر زیر به صفحه افزودن برگه در وردپرس هدایت شوید.

عنوان برگه: این فیلد مربوط به نام برگه و عنوان انتخاب شما هست که میتوانید در آن وارد کنید.

جعبه ابزار ویرایشگر وردپرس: در زیر عنوان آیکون‌های مختلف و دکمه های گوناگونی وجود داره که هر کدوم برای کاری مورد استفاده قرار می‌گیرند. مهمترین اونها دکمه افزودن پرونده چند‌رسانه‌ای  که با کلیک روی اون میتونید تا هر نوع فایل مجازی را در وردپرس آپلود کرده و در برگه خودتون قرار دهید. و در زیر اون هم آیکون های مربوط به مدیریت محتوای متن شما هستش که برای کارهایی مثل تغییر Heading محتوا، تغییر رنگ، چیدمان برگه، بولد کردن و ایتالیک کردن متن، افزودن لینک به متن و… مورد استفاده قرار میگیرند.

و در نهایت آیکون زیر این دو بخش(دیداری و متن) که برای تغییر حالت ویرایشگر به تمام صفحه مورد استفاده قرار میگیره و اگه روی این دکمه کلیک کنید موارد مربوط به منوی وردپرس در همه بخش‌ها مانند Taskbar ویندوز عمل کرده و مخفی میشوند و با تکون دادن نشانگر ماوس میتونید تا اونها را مشاهده کنید.

باکس ویرایشگر: در نهایت در باکس ویرایشگر وردپرس هم میتونید تا محتوای خودتون را وارد کرده و با استفاده از ابزاری که در بالا به معرفی اونها پرداختیم روی محتوای متن و تصاویر و رسانه های استفاده شده در محتوای برگه خودتون کنترل کاملی داشته باشید.

باکسی با عنوان انتشار را مشاهده کنید که در اون میتونید تا وضعیت برگه خودتون را در حالت های گوناگون تعیین کرده و مدیریت نمایید.

در این کادر میتونید تا قبل از هر کاری روی دکمه ذخیره پیش‌نویس کلیک کنید تا برگه شما با آخرین تغییراتی که روی اون اعمال کردید ذخیره شود.

با استفاده از بخش وضعیت برگه هم میتونید تا نوع برگه را در حالت منتشر شده، پیش‌نویس، برای بازبینی و… مشخص کنید تا در هر حالتی که قصد دارید و بنا به اون حالت برگه شما قرار بگیرد،

با استفاده از بخش نمایانی هم میتونید تا برگه خودتون رو در حالت عمومی و یا خصوصی منتشر کنید.

روی دکمه قبول کلیک کنید و در نهایت با کلیک روی دکمه انتشار یا به‌روزرسانی که براتون نشون داده میشه تغییرات جدید رو روی برگه خودتون اعمال کنید.

با استفاده از بخش انتشار فوری هم میتونید تا زمان انتشار برگه را تغییر دهید. در حالت عادی انتشار برگه‌ها روی زمان حاضر هستند و به محض اینکه روی دکمه انتشار برگه کلیک کنید این زمان برای تاریخ انتشار برگه ثبت خواهد شد، اما میتونید تا با تغییر زمان و ساعت انتشار برگه اونو تغییر دهید .

در نهایت پس از انتشار برگه وردپرس قادر خواهید بود تا امکان مشاهده برگه برای بازدیدکنندگان را با لینک دادن به برگه وردپرس که ساختید فراهم کنید.

در بخش تصویر شاخص مشابه تصویر زیر روی دکمه قرار دادن به‌عنوان تصویر شاخص کلیک کنید و سپس در پنجره رسانه وردپرس که برای شما باز میشه یکی از تصاویر مرتبط در رسانه رو برای برگه خودتون انتخاب کنید و یا اینکه تصویر جدید رو در اون آپلود کنید و به عنوان تصویر شاخص یا همون Thumbnail ها در وردپرس استفاده کنید.

زمینه های دلخواه در وردپرس به قالب استفاده شده شما بستگی دارند و اگر در قالب شما از زمینه های دلخواه برای نمایش داده های خاصی استفاده شده باشه قابل دسترسی هستند. از زمینه های دلخواه در برگه‌ها درست مثل چیزی که در نوشته‌ها یاد گرفتیم میتونید تا نسبت به نمایش داده‌هایی مثل دکمه های دانلود، دکمه پیش نمایش، باکس اطلاعات خاصی در مورد برگه و… باشه که بر اساس قالب و نیاز شما طراحی شدن و میتونید تا از اونها استفاده کنید.

با استفاده از نامک برگه میتونید تا آدرس دلخواهی برای برگه خودتون انتخاب کنید تا در اون نمایش داده بشه، نامک‌ها بر اساس پیوند یکتای موجود در سایت میتونند تعیین شوند و قبل از نامک میشه از عبارات گوناگونی برای آدرس پیوندهای یکتا در وردپرس استفاده کرد.

از قابلیت های منحصر به فرد وردپرس اینه که میتونید به صورت کلی هم اقدام به اعمال تغییرات روی برگه ها و سایر بخش های موجود در وردپرس کنید، به این صورت که با انتخاب چندین برگه در صفحه برگه‌ها میتونید تا برخی از بخش های برگه های انتخابی را ویرایش کرده و تغییر دهید. به عنوان نمونه فرض کنید که شما چند برگه دارید که قصد دارید تا امکان ارسال دیدگاه رو برای همه برگه‌ها غیرفعال کنید، اولین چیزی که ممکنه به ذهنتون برسه اینه که به صفحه ویرایش برگه مراجعه کنید، اما شما میتونید تا بدون مصرف ترافیک بیشتر در صفحه برگه ها این کار رو انجام بدید.

سپس با فعال کردن تیک گزینه هایی که قبل از عنوان برگه ها قرار داره اونها را انتخاب کنید.روی لیست کشویی کارهای دسته جمعی که در بالای لیست برگه ها قرار داره کلیک کرده و گزینه ویرایش را انتخاب کنید.روی دکمه اجرا که مقابل همین لیست کشویی قرار داره کلیک کنید تا صفحه برگه های انتخابی مشابه تصویر زیر به شما نمایش داده شوند.

از دیگر قابلیت هایی که در صفحه همه برگه ها میتونید تا به اون دسترسی داشته باشید اینه که به راحتی میتونید در میان لیست انبوهی از برگه های تولید شده توسط خودتون اقدام به جستجو کرده و یا با استفاده از گزینه صافی با استفاده از فیلترهای زمان و سایر فیلترهایی که بر اساس قالب و یا افزونه های نصب شده در اختیار شما قرار دارد اقدام به پیدا کردن سریع برگه خودتون کنید تا اون رو ویرایش کرده و یا کارهای دیگری روی برگه مورد نظر انجام دهید.

نظر خودتان را ارسال کنید