ثبت نام لاتاری 2022 آموزش ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا 2022 لاتاری

آموزش نصب و فعال سازی گوگل آنالیتیکس google analytics بر روی سایت

آموزش نصب و فعال سازی گوگل آنالیتیکس google analytics بر روی سایت

در این مقاله قصد دارم شما را با فعال سازی گوگل آنالیتکس برروی سایت آشنا کنم؛ با مستر آموز همراه باشید…

همانطور که می دانید برای رصد سایتها بایدداده های هر وب سایت مورد بررسی قرار گیرد به همین دلیل گوگل یک اپلیکیشن بسیار پرکاربرد به نام گوگل آنالیتکس را به صورت رایگان ارایه داده است تا کاربران با مراجعه و عضویت در آن اقدام به آنالیز سایتشان کنند قطعا نسخه تجاری آن مزایای بیشتری نسبت به نسخه رایگان آن دارد.

آموزش کلی

1-ابتدا یک اکانت گوگل داشته باشید.

2-کانکشنتان باید وی پی ان باشد (به دلیل تحریم خدمات مشابه در ایران)

3-وارد آدرس زیر باشید : https://www.google.com/analyctict

گوگل آنالیتیکس

4-روی start for free کلیک کنید .

5- به صفحه ورود به جی میل ارجاع داده می شوید. آدرس جی میل خود را وارد  نمایید .

6-پس از ورود به صفحه ی  https://analytics.google.com/analytics/web/provision/#/provision  برروی start messuring کلیک نمایید. پس از وارد کردن نام بر روی next کلیک کنید .دراینجا باید تعیین کنید مقصد track (دنبال کردن) app یا webیا هردو را دارید.

analytics

 

سپس برروی next کلیک کنید.

analytics

.فیلدهای مربوطه از جمله نام سایت , آدرس , دسته بندی و کشور را پرکنید و برروی createکلیک کنید.سپس با قبول قوانین برروس acceptکلیک کنید .کدی برای شما به نمایش داده می شود که باید آن را در قسمت head سایت قرار دهید.

اگر سایت شما جوملا یا وردپرس است ابتدا فایل های قالب خود را پیدا کنید و کد را در تگ headقالب  اضافه کنید.بعداز قراردادن کددر headسایت می توانیداز ابزارهای گوگل آنالیتیکس بهره ببرید.

برای این هدفدر قسمت بالای صفحه برروی reporting کلیک کنید .نمودار sessionبرای شما نمایان می شودکه برای سایت های تازه ثبت شده این مقدار صفر است که بعداز 5 روز اطلاعات کم کم جمع آوری شود.همچنین سمت راست صفحه می توانید بازه زمانی گزارشات را ملاحظه نمایید.در قسمت overveiwنمودار session را می بینید که دارای بخش های مختلفی است.

موفق و پایدار باشید…

نظر خودتان را ارسال کنید