ثبت نام لاتاری 2022 آموزش ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا 2022 لاتاری

تفاوت هاست داخل کشور و هاست خارج از کشور

تفاوت هاست داخل کشور و هاست خارج از کشور

 

  1. پینگ تایم یا سرعت :درواقع پینگ دستوری برای سنجش میزان فاصله بین دو دستگاه در شبکه و مدت زمان مورد نیاز برای اتصال دستگاه ها به همدیگه رو بر حسب میلی ثانیه می باشد, چون فاصله سرور و کامپیوتر بازدیدکننده از همدیگه در ایران خیلی کمه سرعت بارگزاری اولیه سایت هایی که تو هاست ایران هستند بیشتر از هاست خارج از کشوراست، و پینگ بسیار مطلوبی دارد،ولی سرعت ثانویه سایت ها، یعنی بعد از این که صفحه اصلی سایت رو مشاهده کردید و خواستید وارد بقیه صفحات سایت بشین تو هاست ایران و هاست خارج از ایران تفاوت چندانی ندارد.
  2. پایداری یا در دسترس بودن، هاست های خارج از کشور ساختار شبکه ای بسیار منظم و پرسرعتی دارند و نیز تو هاست های خارج از کشور به دلیل پایین بودن قیمت تجهیزات، از سخت افزار های بسیار استاندارد تری هم داخل سرور ها استفاده میشود برای همین هاست های خارج از کشور  ثبات یا پایداری بیشتری نسبت به هاست های داخلی داشته باشند.
  3. پهنای باند یا ترافیک ماهانه،هاست های خارج از ایران به دلیل ساختار شبکه ای منظم و پایین بودن قیمت اینترنت مخصوصا در کشور های اروپایی، غالبا پهنای باند بسیار بالا و با کیفیتی در اختیار وب سایت ها قرار میگیرد.
  4. سرعت پورت سرور،یعنی سرعت اینترنتی که در اختیار سرور ها قرار میگیرد، سرعت اینترنت متصل به سرور های خارج از کشور بسیار بالاتر از سرعت اینترنت سرور های داخل ایران است، بنابراین وب سایت های بر روی هاست های خارج از کشور معمولا میتونن سرعت و پایداری بالاتری رو نسبت به سایت هایی که بر روی هاست ایران هستند داشته باشند.
  5. قیمت سرویس، با توجه به این که خارج از کشور، مخصوصا تو کشور های اروپایی قیمت سخت افزار های سرور بسیار پایین است و نیز قیمت پهنای باند اینترنت هم خیلی کمتر از ایران است، در نتیجه کیفیت هاست های خارجی بسیار بالاتر و قیمت مناسب تری هم نسبت به هاست ایران دارد.
  6. معیار های سئو، همان طورکه میدانیم سئو به عوامل خیلی زیادی بستگی دارد اما دو عامل بسیار مهم همیشه تو وضعیت سئو وب سایت ها در موتور های جستجو حائزه اهمتیت است . اول پایداری و در دسترس بودن همیشگی سایت و عامل دوم امکان دسترسی آسون به صفحات سایت توسط ربات های موتور های جستجوگر هست، با توجه به این که ساختار شبکه ای داخل هاست های ایران بعضی وقتا ارتباطش با شبکه جهانی اینترنت خارج از کشور قطع میشود.  اگه سئو سایتتون خیلی براتون مهم است توصیه می کنیم به دلیل کیفیت شبکه بالاتر داخل سرویس های خارج از کشور، حتما از هاست خارجی استفاده کنید.
  7. خطرات تحریم ها، به صورت کلی اگر شرکت هاستینگی که ازش هاست خارجی تهیه می کنید منابع ارزی معتبری جهت دریافت سرویس ها از خارج کشور داشته باشه هیچوقت برای سایت شما مشکلاتی مثل تحریم اتفاق نمیوفته، البته شرکت های هاستینگ معتبر همیشه از سایت های شما بکاپ گیری میکنن و بکاپ ها رو داخل چندین سرور برای احتیاط نگهداری میکنن، اینجوری احتمال از دست رفتن اطلاعات روی هاست های خارج از کشور تقریبا به صفر میرسه.
  8. امنیت نگهداری اطلاعات، سایت های دولتی که اطلاعات و منافع ملی داخلشون وجود دارد. از هاست های داخل ایران استفاده کنند، بنابراین خطر تحریم و از بین رفتن اطلاعات کاملا به صفر میرسد ولی وب سایت های معمولی پایداری هاست و امکانات بالای هاست براشون اهمیت داره بهتر است که از هاست های خارجی استفاده کنند،

 

پیام بگذارید