ثبت نام لاتاری 2022 آموزش ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا 2022 لاتاری

پیدا کردن رنگ دلخواه

سلام و درود به شما دوستان عزیز و همراهان گرامی مِستر آموز.

 

 

خیلی از کاربرانی که کارهای طراحی وب یا کار های گرافیکی انجام می دهند، یکی از معضلات آن ها انتخاب رنگ مناسب و زیبا ست. تا حدی که ممکن است ساعت ها وقت آن ها را بگیرد. در این مقاله آموزشی قصد داریم به شما سایتی را معرفی کنیم که به شما در پیدا کردن رنگ های دلخواه خود کمک شایانی می کند. با ما همراه باشید.

 

پیدا کردن رنگ دلخواه با سایت color.hailpixel.com

در زمینه انتخاب رنگ دلخواه سایت های زیادی هستند و ولی در این مطلب در مِستر آموز ما این سایت را به شما پیشنهاد می کنیم، به دلیل اینکه کار کردن با این سایت خیلی راحت و ساده است. همانطور که در تصویر زیر می بینید کل صفحه سایت همین یکی می باشد. و شما با حرکت دادن ماوس خود به رنگ های مختلف دست پیدا میکنید. و سایت کد رنگ به سه مدل رنگی مختلف در اختیار شما میذاره، hex و rgb و hsl شما از کدی که سایت به شما می دهد می توانید در برنامه های گرافیکی یا طراحی وب استفاده کنید.

 

how-find-new-color-hex-code-1

 

چطور رنگ دلخواه خود را پیدا کنیم؟

برای انتخاب رنگ دلخواه خود کافیست طبق تصویر زیر عمل کنید.

 

how-find-new-color-hex-code-2

 

اکنون کافیست وقتی به رنگ دلخواه خود رسیدید با کلیک چپ روی صفحه بزنید، تا اون رنگ ذخیره شود. و باز هم می توانید ادامه دهید رنگ های دیگه را انتخاب کنید.
آشنایی با بخش های مختلف سایت برای دریافت کد رنگ دلخواه:

 

how-find-new-color-hex-code-

 

شماره 1:

کد Hex کد رنگ مورد نظر را نشان می دهد. شما برای استفاده از این رنگ کافیست این کد را در هر جا که خواستید کپی کنید.

شماره 2:

برای دیدن کد های rgb و hsl همان رنگ روی این گزینه کلیک کنید.

شماره 3:

رنگی که ثبت کرده ایم را حذف می کند.

 

how-find-new-color-hex-code-

 

how-find-new-color-hex-code

 

شماره 4:

کد rgb رنگ را به شما می دهد.

شماره 5:

کد hsl رنگ را به شما می دهد.

 

حال بیایید کمی با این مدلهای رنگی آشنا شویم:

HEX چیست؟

استانداردی از انواع رنگ بر مبنای عدد 16 (hexadecimal) است. مقادیر آن از ترکیب اعداد 0-9 و حروف A, B, C, D, E, F تشکیل می شود. معمولا در وب از هگز (HEX) استفاده می شود. مخصوصا در استایل نویسی و css، هر کد و ترکیب اعداد و حروف در این سیستم، نمایانگر یک رنگ استاندارد است، به طور مثال عدد 000000 رنگ مشکی و حروف FFFFFF رنگ سفید را نشان می دهند.

RGB چیست؟

RGB مخفف رنگ های اصلی قرمز، سبز و آبی (Red, Green, Blue) است. به استانداردی گفته می شود که برای نمایش رنگ های مختلف در دستگاه های الکترونیکی مانند مانیتورها کاربرد دارد، این سیستم سه رنگ اصلی را ترکیب می کند و یک رنگ جدید ایجاد می کند. هر رنگ می تواند مقداری از 0 تا 255 داشته باشد، که 0 رنگ های تیره و 255 رنگ های روشن است. این نوع سیستم رنگ RGB موارد استفاده فراوانی دارد، از جمله در کارهای گرافیکی، برنامه نویسی و…

hsl چیست؟

یکی دیگر از استانداردها HSL است. که این ویژگی را به طراح میدهد که با استفاده از سه واژه Hue, saturation, Lightness به رنگ مورد نظر برسد. این سه واژه به ترتیب گرمای رنگ (Hue) ، اشباع رنگ (Saturation) و درخشندگی یا روشنایی رنگ (Lightness) می باشند.

HUE

این کلمه رنگ مورد نظر را مشخص می کند. از یک عدد بین 0 تا 360 درجه استفاده می کند. که به عنوان زاویه بر روی چرخه رنگ ها مطرح می شود. لازم به ذکر است زاویه صفر در این چرخه نشان دهنده رنگ قرمز می باشد.

saturation

یکی دیگر از واژه های hsl که نشان دهنده غلظت رنگی است. که می تواند مقداری بین از 0 درصد تا 100 درصد باشد. مقدار 0 حداقل اشباع رنگی را نشان میدهد که ما را به سمت بی رنگی یا همان خاکستری می برد. و 100 نشان دهنده آن رنگ در حالت خالص آن است.

Lightness

این کلمه برای تنظیم کردن روشنایی یا درخشندگی بکار می رود. که می تواند از 0 درصد تا 100 درصد باشد, مقدار 0 نشان دهنده تاریکی کامل (سیاه) و 100 بیانگر روشنایی مطلق (سفید) می باشد.

 

موفق و پیروز باشید.

 

 

نظر خودتان را ارسال کنید