ثبت نام لاتاری 2022 آموزش ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا 2022 لاتاری

آموزش تهیه نسخه پشتیبان از پایگاه داده وردپرس

آموزش تهیه نسخه پشتیبان از پایگاه داده وردپرس

نسخه پشتیبان سایت مثل بیمه کردن اونه،یعنی چی؟

به عنوان یک مدیر وب سایت باید تمام جوانب سایت خود را در نظر بگیرید.مثلا کلی به سایت میرسی تا بتونی بین رقبا مطرح باشی و کلی زحمت کشیدی براش

ولی سایتت دچار مشکل میشه و تمام فایل های wordpress دچار مشکل شدند اینجاس که تهیه نسخه پشتیبان اهمیتش مطرح میشه و حکم همون بیمه کردن را دارد.

تهیه نسخه پشتیبان سایت از دو روش امکان پذیره: یکی از طریق هاست،یکی هم از طریق افزونه که در اینجا هر 2 روش رو با هم قدم به قدم انجام میدیم.

تهیه نسخه پشتیبان از طریق هاست:

در ابتدا باید وارد هاست خود شوید که برای وارد شدن به هاست در قسمت url اینم متن  http://yourdomain/wp-admin را تایپ کرده سپس صفحه ای برایتان باز میشود که در آنجا شناسه و رمز خود را وارد کرده تا به پنل مدیریتی ورد پرس وارد شید سپس روی گزین php my admin کلیک کنید

click php my admin

در این مرحله اگر  یوزر و پسورد درخواست شد باید از همان یوزر و پسورد هاست خود استفاده کنید.

export-backup

 

سپس به ترتیب تصویر بالا مراحل را دنبال کرده و به همین  سادگی یک نسخه پشتیبان از وب سایت خود تهیه کرده اید.

تهیه نسخه پشتیبان با افزونه:

روش بعدی که برای تهیه نسخه پشتیبان سایت وجود داره استفاده از افزونه wp-db-backup هستش.

برای نصب آن وارد لینک شده و آن را دانلود کنید: https://wordpress.org/plugins/wp-database-backup/

بعد از نصب منویی با نام پشتیبان گیری در بخش ابزار وردپرس اضافه شده که با کلیک روی آن وارد صفحه تنظیمات خواهید شد

backup setting

در این صفحه لیستی از جداول دیتابیس نمایش داده میشه که همانطور که میبینید لیستی از جداول دیتابیس نشان داده شده ، آن دسته از جداولی که دور آن ها خط کشیده شده است جداول اصلی دیتابیس هستند که به صورت خودکار از آن ها backup گرفته میشود (backup وردپرس به این صورت است که از جداول اصلی backup میگیرد.)و شما میتوانید جداول مورد نظر خود را نیز انتخاب کنید تا از آن ها backup گرفته شود.

tables

بعد از انتخاب جداول میرسیم به تنظیمات پشتیبان گیری.در اینجا از شما سوال میشه که میخواهید نسخه پشتیبان در کامپیوترتان ذخیره شود یا به ایمیلتان فرستاده شود. نکته ای که باید توجه داشت این است که بعد از کلیک روی پشتیبان بگیر عملیات در همان لحظه شروع خواهد شد.

قسمت بعدی زمان بندی پشتیبان گیری است

time backup

در این قسمت جداول و زمانی که میخواهید عملیات پشتیبان گیری شروع شود را انتخاب کرده و در قسمت ارسال به ایمیل ، ایمیل خود را وارد کنید تا عملیات backup شروع شده و برایتان ارسال شود.

پیام بگذارید