ثبت نام لاتاری 2022 آموزش ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا 2022 لاتاری

افزودن عکس پروفایل در وردپرس و تغییر آواتار در وردپرس

افزودن عکس پروفایل در وردپرس و تغییر آواتار در وردپرس

 

افزودن و نشان دادن عکس پروفایل در ورد پرس برای کاربران سایت میتونه گزینه مناسبی باشه تا سایتمان ظاهری بهتر و مناسب به خود ببخشه . با کمک اواتار و عکس پروفایل کاربرانی که در نوشته های شما نظری ارایه میکنند باعث این میشود که دیدگاه ها به شکل بهتر و ظاهری زیبا داشته باشه و حتی باعث زیباتر شدن سایتتان میشود و حتی با افزودن عکس برای اعضای سایت میشه کاربران سایت رو از هم جدا مرد.

ما میخواهیم چند راه کار به شما معرفی کنیم تا کنترل بهتری روی عکس پروفایلتان در وردپرس داشته باشید و نسبت به تغییر اواتار سفارشی در وردپرس اقدام کنید. اگر شما هم تمایل دارید تا امکانات بهتری برای عکس پروفایل کاربران سایت در نظر بگیرید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید .

قبل از اینکه به برسی کامل این راه کارها بپردازیم ابتدا باید یک سری به تنظیمات وردپرس بزنیم و با استفاده از نیم رخ ها قادر هستید تا آواتار کاربران سایت رو نمایش دهید. آواتارهای نمایش داده شده میتوانند بر اساس گراواتار باشند و یا تصاویر پیشفرض که در وردپرس وجود دارند میتونید مشخص کنید تا برای هر کاربری که نظری فرستاده این تصاویر به صورت اتفاقی مشخص شوند. به همین دلیل به مسیر تنظیمات> گفت و گوها مراجعه کنید و اگر قصد دارید تا گراواتار برای نمایش عکس پروفایل در وردپرس برای اعضای خودتان استفاده کنید. بخش نیمرخ پیش فرض گزینه نشان  را انتخاب کنید.

گراواتار

گراواتار یکی از پروزه‌های متعلق به وردپرس میباشد که با استفاده از اون میتوانید  تا پس از ثبت نام و ورود به سایت gravatar.com هر تعداد ایمیلی که دارید در این وبسایت ثبت کنید و سپس برای هر یک از ایمیل‌های خود یک تصویر پروفایل در نظر بگیرید. و حالا بعد از اینکه تصاویر خودتون را ثبت کردید در این وبسایت برای ایمیل شما ثبت شده و هر سایتی که از گراواتار پشتیبانی کنه وقتی با ایمیل‌های ثبت شده در گراواتار در سایتی کامنتی میفرستید و یا فعالیتی انجام میدهید  بر اساس ایمیل ثبت شده در گراواتار عکس پروفایل انتخابی در سایت گراواتار برای شما انتخاب شده است و نمایش داده خواهد شد. گراواتار برای شرکت اتوماتیک هستش که به عنوان شرکت مادر وردپرس می‌باشد.

این نوع تصویر پروفایل در وردپرس از بیشترین محبوبیت برخوردار است که کاربران اونو انتخاب می‌کنند تا هر کاربری قادر باشه تا برای خودش عکس پروفایل دلخواهی را انتخاب کند.

اول : نمایش اواتار بر اساس نام کاربر

یکی از گزینه‌هایی که خود من هم به شخصه در اولویت بندی که برای استفاده از اواتار در وردپرس دارم، بعد از استفاده از گراواتار اینه که بر اساس حروف الفبا نام کاربران تصویر گراواتار مرتبط با آن نمایش داده شود. به عبارت دیگه در این حالت اولین حرف از نام کاربر به عنوان اواتار انتخابی وی در نظر گرفته خواهد شد.

نکته:یکی از مشکلاتی که همواره سایت‌ها دارند اینه که به دلیل استفاده از گراواتار به دلیل وضعیت زیرساختی اینترنت در کشور در صفحاتی که کامنت بالایی دارند و تصاویری که در صفحه از گراواتار لود می‌شوند تعدادشون بالاست باعث کندی سرعت سایت شده و باعث میشه تا سایت خیلی دیرتر لودمیشه و از طرف دیگه گاها گراواتار برای برخی ISP ها به درستی در دسترس نمیباشد و تصویر گراواتار کاربران لود نمیشود، بنابراین استفاده از آواتار سفارشی در وردپرس میتونه گزینه مناسب‌تری باشه تا مشکل سرعت بارگذاری صفحات را هم حل کنیم.

افزونه ای که قصد معرفی اونو دارم به نام WP First Letter Avatar در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تاکنون تونسته تا بیش از 4000 نصب فعال و کسب امتیاز 4.9 را برای خودش بکنه که میتونه بهترین افزونه در این مورد باشه تا بر اساس حروف الفبا آواتار اعضای سایت خودتان را نمایش بدید. برای استفاده از این افزونه کافیه که با کلیک روی دکمه زیر ابتدا اونو دانلود کنید و سپس مشابه توضیحاتی که در آموزش نحوه نصب و کار کردن با افزونه ها در وردپرس ارائه دادیم اقدام به نصب و فعال سازی این افزونه در سایت وردپرسی خودتون بکنید.

 دانلود افزونه WP First Letter Avatar

پس از نصب و فعال سازی این افزونه ای که در بالا صحبتش را کردیم  مشابه تصویر زیر منویی با نام WP First Letter Avatar در بخش تنظیمات پیشخوان سایت وردپرسی شما افزوده خواهد شد، لظفا روی اون کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات افزونه هدایت شده و سپس بر اساس توضیحاتی که ارائه دادیم  اقدام به سفارشی سازی تنظیمات افزونه کنید.

Letter index: با استفاده از این فیلد میتوانید مشخص کنید تا چندمین حرف از نام یک کاربر به عنوان عکس اواتار در وردپرس به عنوان تصویر پروفایل در نظر گرفته شود.

  • در صورت انتخاب 0 اولین حرف به عنوان عکس پروفایل استفاده می شود .
  • در صورت انتخاب 1 دومین حرف به عنوان عکس پروفایل استفاده می شود.
  • در صورت انتخاب -1 آخرین حرف به عنوان عکس پروفایل استفاده می شود.

File format: با استفاده از این فیلد میتوانید تا فرمت فایل عکس آواتار را در حالت png یا jpg انتخاب کنید و اگر قصد دارید تا تصاویر پروفایلتان از کیفیت بالاتری برخوردار باشد از png استفاده کنید.

Unknown image name: با استفاده از این گزینه میتوانید تا برای نام‌هایی که شناسایی نشده اند عکس پروفایل پیش فرض وردپرس و یا تصاویر دیگری را انتخاب کنیدو به عبارت دیگر این گزینه زمانی کاربرد دارد که کاربری نام خودش را با استفاده از فونت‌های زیبا ساز که با کاراکترهای شناخته نشده ساخته وارد کرده باشد که توسط این افزونه شناسایی نشده باشد، پس در این حالت عکس پروفایل پیشفرض وردپرس نمایش داده خواهد شد.

Avatar set: با استفاده از این فیلد هم میتوانید تا نام دلخواه دایرتوری یا پوشه خودتان را انتخاب کنید تا تصویر درون این مسیر در هاست ذخیره شوند.

Use Gravatar: یسیار دقت کنید تا این گزینه غیرفعال شده باشدو  در صورت فعال بودن این گزینه تصاویر پروفایل بر اساس گراواتار نمایش داده خواهند شد.

Plugin filter priority: و در نهایت با استفاده از این گزینه هم میتوانید تا اگر از افزونه‌های مشابه استفاده کنید این افزونه را در اولویت بندی اول قرار بدهید تا ابتدا عکس پروفایل کاربران بر اساس این افزونه نمایش داده بشود و اگر تصویری با استفاده از این افزونه ساپورت نشود از افزونه مشابه که برای تغییر اواتار سفارشی استفاده کردیم انجام بگیرد.

Round avatars: با استفاده از این گزینه میتوانید تا از آوتار تصادفی ای برای کاربران در وردپرس استفاده کنید و  این قابلیت به قالبی که ازش استفاده می‌کنید بستگی دارد  و در صورتی که قالب شما ازش پشتیبانی نکنه براتون کاربردی نخواهد داشت.

امید واریم که این اموزش مورد پسند شما واقع شده باشد و توانسته باشید تا امکان انتخاب تصویر در ورد پرس را برای کاربرانتون فراهم کنید . اگر برای شما سوالی پیش امد در بخش دیدگاه ها اعلام نمایید .

نظر خودتان را ارسال کنید