ثبت نام لاتاری 2022 آموزش ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا 2022 لاتاری

آموزش انتقال وردپرس از هاست سی پنل به هاست دایرکت ادمین

آموزش انتقال وردپرس از هاست سی پنل به هاست دایرکت ادمین

 

مرحله اول:  از فایل‌های وردپرسخروجی گرفتن

قبل از هرکاری لازمه تا یک فایل فشرده و خروجی با فرمت zip. از فایلهای موجود در وردپرس که در هاست cpanel قرار داره تهیه کنید؛با مراجعه به صفحه اصلی هاست سی پنل بر روی دکمه File manager کلیک کنید تا به مسیر فایل های موجود در هاست دسترسی پیدا کنید.

بعد از اینکه به صفحه file manager در هاست سی پنل هدایت شدید حالا به مسیری که وردپرس در اون نصب هست مراجعه کنید، ابتدا لازمه تا به مسیر public_html مراجعه کنید. اگر هاست در دامنه اصلی هست از کلیه فایل‌های موجود که مربوط به وردپرس هستند یک خروجی تهیه کنید،  سپس با کلیک روی دکمه Select All کلیه فایل‌های موجود در این دایرکتوری را انتخاب کنید. سپس با راست کلیک کردن روی یکی از فایل‌ها گزینه compress را برای تهیه فایل خروجی در قالب یک فایل فشرده با فرمت zip. انتخاب کنید.

بعد از کلیک روی دکمه compress پنجره زیر برای شما نشون داده میشه که میتونید فایل‌هایی که قرار هست تا ازشون خروجی گرفته بشه رو مشاهده کنید. همچنین میتونید فرمت فایل فشرده را هم در اینجا تعیین کنید که بهترین نوع اون که براتون مشکل ساز هم نشه استفاده از فرمت zip. خواهد بود در انتهای صفحه هم میتونید تا مسیر مورد نظر و عنوان فایل خروجی را تعیین کنید تا با این نام در هاست شما خروجی از اون تهیه شده و ذخیره شود.

بعد از تعیین فرمت فایل خروجی و مسیر مورد نظر با کلیک روی دکمه Compress File بسته به میزان داده‌های موجود در هاست منتظر بمونید تا عملیات تهیه خروجی به انتها رسیده و نتیجه اون رو مشاهده کنید. حالا که فایل خروجی شما تهیه شد اون رو دانلود کرده و در سیستم خودتون برای آپلود ذخیره کنید و یا اینکه اگر به دلیل بالا بودن حجم اطلاعات از وی‌پی‌اس استفاده می‌کنید از طریق اون وارد هاست شده و اقدام به دانلود فایل کنید.

مرحله دوم:  از دیتابیس وردپرس از طریق هاست سی پنلخروجی گرفتن

حالا نوبت به تهیه فایل خروجی ازز دیتابیس ما میرسه که شامل داده‌های پردازشی سایت وردپرسی ما هستش و کلیه اطلاعات مربوط به نوشته‌ها، کاربران، دیدگاه‌ها، تنظیمات سایت و… در اون ذخیره میشوند. حالا برای اینکه اقدام به تهیه خروجی از دیتابیس سایت کنیم در این مرحله ابتدا به صفحه اصلی کنترل پنل هاست سی پنل مراجعه کنید و از بخش Databases روی منوی phpmyadmin کلیک کنید تا به این قسمت دسترسی پیدا کنید(ممکنه تا در این مرحله از شما نام کاربری و رمز برای ورود بخواد که نام کاربری و کلمه عبور همون نام کاربری و رمز عبوری که برای ورود به سی پنل از اون استفاده میکنید هستش).

حالا که وارد phpmyadmin شدید روی پایگاه داده‌ی وردپرس که قصد دارید تا اونو به هاست دایرکت ادمین انتقال بدین کلیک کنید. سپس بر روی دکمه export که در منوی بالا قرار داره جهت ایجاد خروجی کلیک کنید. در نهایت تو صفحه باز شده ابتدا از بخش Format اون رو روی SQL قرار بدین و سپس روی دکمه go که در انتهای صفحه قرار داره کلیک کنین و بعد از مشخص کردن مسیر ذخیره‌ی پایگاه داده با پسوند .sql در رایانه شخصیتون بسته به میزان حجم پایگاه داده منتظر بمونید تا تهیه شده و اون رو ذخیره کنید.

مرحله سوم: انتقال فایل های وردپرس به هاست دایرکت ادمین

بعد از اینکه وارد هاست دایرکت ادمین شدید در بخش Your Account روی منوی File Manager کلیک کنید تا به صفحه مدیریت و کنترل فایل‌های موجود در هاست دایرکت ادمین هدایت شوید.

بعد از اینکه به صفحه مدیریت فایل های هاست دایرکت ادمین هدایت شدید سپس به مسیر Public_html مراجعه کرده و با انتخاب دکمه Upload Files to corrent directory در مسیری که قصد دارید تا وردپرس را در آن منتقل کرده و اجرا کنید فایل‌های خود را در هاست دایرکت ادمین آپلود کنید. پس از کلیک روی دکمه Upload Files to corrent directory به صفحه ای وارد خواهم شد که میتوانم در آن فایل بک‌آپ تهیه شده از فایل‌های وردپرس که در مرحله اول این آموزش خروجی اون رو از هاست سی پنل تهیه کردم تو اینجا آپلود کنم. پس بعد از کلیک روی دکمه Upload Files to corrent directory در مسیر مورد نظر به صفحه ای

هدایت میشین که در اون باید فایل بک آپ تهیه شده از فایل های وردپرس رو ذخیره کردید برای آپلود کردن انتخاب کنید.

بعد از اینکه بسته به میزان حجم فایل و سرعت اینترنت شما عملیات آپلود به انتهای خودش رسید و پیغام موفقیت آمیز بودن اپلود را مشاهده کردید ، باید انتخابش کنید و بر روی extract کلیک کنید تا فایل ها از حالت فشرده استخراج شوند. برای این کار در هاست دایرکت ادمین کافیه تا در مقابل فایل زیپ گزینه Extract را برای استخراج فایل zip. از حالت فشرده انتخاب کنید.

بعد از کلیک روی دکمه Extract به صفحه ای هدایت خواهید شد که در اون میتونید جزییات فایل‌های موجود در فایل فشرده وردپرس رو ببینید حالا برای اینکه فایل از حالت فشرده خارج بشه یک بار دیگه روی دکمه Extract کلیک کنید و منتظر بمونید تا استخراج فایل بسته به حجم و قدرت پردازش سرور انجام بگیره و به انتهای خودش برسه.

مرحله چهارم: ساخت دیتابیس جدید در هاست دایرکت ادمین و import دیتابیس سایت

در این مرحله لازمه تا ابتدا یک پایگاه داده جدید در هاست دایرکت ادمین ایجاد کنیم و سپس با درون ریزی پایگاه داده‌ای که در مراحل قبل یعنی مرحله دوم اون رو از طریق هاست سی پنل ساختیم و درواقع خروجی از دیتابیس سایتمون تهیه کردیم به این دیتابیس جدید درون ریزی یا Import کنیم. پس برای ساخت پایگاه داده جدید در هاست دایرکت ادمین ابتدا به صفحه اصلی کنترل پنل هاست دایرکت ادمین خودتون مراجعه کنید و سپس روی دکمه MySQL Management که در بخش your account اونو مشاهده میکنید کلیک کنید تا به صفحه ساخت دیتابیس جدید در هاست دایرکت ادمین هدایت شوید.

بعد از کلیک روی دکمه MySQL Management به صفحه‌ای هدایت خواهید شد، که میتونید در اون به مدیریت و کنترل پایگاه داده هایی که در هاست دایرکت ادمین برای وردپرس و یا هر نوع سیستم مدیریت محتوای دیگه ساختید بپردازید. حالا برای اینکه یک دیتابیس جدید ایجاد کنید در همین صفحه روی گزینه Create new Database کلیک کنید تا به صفحه ساخت دیتابیس در هاست دایرکت ادمین هدایت شوید.

در نهایت بعد از مراجعه به این صفحه قادر خواهید بود تا اقدام به ساخت دیتابیس جدید در هاست دایرکت ادمین کنید.  بر اساس توضیحات ارائه شده نسبت به ساخت پایگاه داده جدید برای سایت وردپرس خودتون در هاست دایرکت ادمین اقدام کنید.

Database Name: نام پایگاه داده

Database Username: نام کاربر پایگاه داده

Username Password: رمز مورد نظر برای پایگاه داده

Confirm Password: مجددا رمز عبور

مرحله پنجم: درون ریزی دیتابیس در هاست دایرکت ادمین

بعد از اینکه پایگاه داده رو ساختید باید وارد phpmyadmin در هاست دایرکت ادمین بشید و فایل خروجی پایگاه داده‎ای که از طریق هاست cpanel اونو در مرحله دوم همین آموزش تهیه کردید داخل این دیتابیس جدیدی که در هاست دایرکت ادمین ساختید ایمپورت کنید. بنابراین به صفحه اصلی کنترل پنل در هاست دایرکت ادمین مراجعه کنید و از قسمت Advanced Features گزینه‌ی phpmyadmin رو  انتخاب کنید تا به صفحه phpmyadmin در هاست دایرکت ادمین هدایت شوید. در این مرحله ممکنه تا از شما برای ورود به phpmyadmin رمز و نام کاربری بخواد که در اینجا نام کاربری و رمز همون نام کاربری و رمزی هستش که در ورود به هاست دایرکت ادمین از اون استفاده می‌کنید و شرکت هاستینگ و میزبانی اونو در اختیار شما قرار داده.

پس روی phpmyadmin کلید کنید تا وارد اون بشید در این مرحله از شما نام کاربری و رمزی برای ورود به محیط phpmyadmin مبخواد و تا زمانی که نام کاربری و رمز عبور را وارد نکنید نمیتونید وارد اون بشید، بنابراین پنجره ای در مرورگر برای شما باز میشه و از شما میخواد تا نام کاربری و رمز عبور را در اون وارد کنید. این نام کاربری و رمز عبور همون نام کاربری و پسوردی هست که برای ورود به هاست از اون استفاده میکنید و شرکت میزبانی وب اون را در اختیار شما قرار داده است، پس در فیلد User Name نام کاربری و در فیلد Password هم رمز هاست را وارد کنید و روی دکمه Log In کلیک کنید تا به محیط phpmyadmin دسترسی داشته باشید.

پس از ورود به phpmyadmin، پایگاه داده‌ی جدید رو که در مرحله چهارم با همدیگه ساختیم را انتخاب میکنیم و روی دکمه import که در بالای صفحه قرار داره کلیک میکنیم تا اطلاعات موجود در پایگاه داده قبلی که در هاست سی پنل داشتیم رو در این دیتابیس با یک نام، نام کاربری و رمز جدید اونو ساختیم منتقل کنیم. سپس در صفحه ی import روی browse کلیک کرده و فایل .sql ذخیره شده رو که در مرحله دوم با همدیگه ساختیم و درواقع یک خروجی از دیتابیس ما در هاست سی پنل هست رو انتخاب کنید تا در دیتابیس هاست دایرکت ادمین اپلود کنیم. انتخاب کنید و در نهایت با کلیک روی دکمه go که در انتهای صفحه قرار داره عملیات ایمپورت اطلاعات پایگاه داده رو انجام بدین تا در نهایت در باکسی که با رنگ سبز به شما نشون داده میشه پیغام موفقیت آمیز بودن مراحل درون ریزی دیتابیس رو مشاهده کنید.

توجه داشته باشید کنید که تو این مرحله باید با تمام دقت پیش برید چرا که اگر شما چندین دیتابیس داشته باشید در صورتی که به اشتباه تو دیتابیس دیگه عملیات ایمپورت و درون ریزی انجام بگیره باعث ایجاد مشکل برای شما خواهد شد. در نهایت بعد از کلیک روی دکمه Go پیغام سبز رنگ به شما نشون داده شده و تیبل‌های دیتابیس وردپرس رو مشاهده میکنید که در سمت چپ زیر عنوان دیتابیس جدید اضافه شده‌اند.

بعد از اینکه دیتابیس با موفقیت در پایگاه داده مورد نظر اضافه شد و خطایی در هنگام درون ریزی اون براتون پیش نیومد حالا نوبت به ایجاد ارتباط دیتابیس با فایل‌های وردپرس میرسه که از طریق ویرایش فایل wp-config.php صورت میگیره، پس حالا به مرحله بعد مراجعه میکنیم تا ارتباط بین دیتابیس و فایل‌های وردپرس را برقرار کنیم.

مرحله ششم: متصل کردن دیتابیس به فایل های وردپرس با ویرایش wp-config.php

باید ارتباط بین فایل های سایت و پایگاه داده رو برقرار کنیم . برای این کار نیاز داریم تا ابتدا وارد File Manager هاست دایرکت ادمین سایتمون بشیم و از طریق ویرایش فایل wp-config.php این کار رو انجام بدیم؛ بنابراین به صفحه اصلی دایرکت ادمین مراجعه کرده و سپس از قسمت Your Account زیر روی دکمه File Manager کلیک کنید تا به صفحه مدیریت فایل‌های وردپرس هدایت شوید.

بعد از اینکه وارد File manager در هاست دایرکت ادمین شدید به مسیر public_html مراجعه کنید در نهایت فایل wp-config.php رو برای ویرایش کردن با کلیک روی دکمه Edit  که در مقابل اون قرار داره باز میکنم.

بعد از اینکه صفحه ویرایش فایل wp-config.php براتون باز شد میبایست اطلاعات دیتابیس جدید را که در مرحله چهارم انتقال وردپرس از هاست سی پنل به دایرکت ادمین اونو ساختید در این فایل وارد کنید.  اطلاعات دیتابیس را بر اساس توضیحات ارائه شده در زیر وارد کنید.

DB_NAME: نام پایگاه داده جدید رو وارد کنید.

DB_USER: نام یوزر پایگاه داده جدید رو وارد کنید.

DB_PASSWORD: رمزعبور کاربر پایگاه داده جدید

نظر خودتان را ارسال کنید