ثبت نام لاتاری 2022 آموزش ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا 2022 لاتاری

روش بدست آوردن ID نوشته ها و دسته بندی ها در وردپرس

روش بدست آوردن ID  نوشته ها و دسته بندی ها در وردپرس

 

با سلام خدمت کاربران سایت مِستر آموز و علاقه مندان به وردپرس.

خیلی خوشحالیم از اینکه در خدمت شما هستیم.

 

چطور بتوانیم در وردپرس  شناسه نوشته ها، دسته بندی ها و یا برچسب ها را پیدا کنیم؟

 

 

برای بدست آوردن شناسه هر یک از موراد یاد شده، کار آسانی است، برای اینکار شما نه نیاز به تخصص دارید و نه نیازی است که از افزونه وردپرس استفاده کنید. بلکه باید در همان مرورگر خود و در همان صفحه ای که دسته بندی یا نوشته را مشاهده می کنید می توان شناسه را هم بدست آورد.

 

شناسه نوشته ها یا دسته بندی ها و حتی برچسب ها در وردپرس بعضی اوقات برای استفاده از کدهای کوتاه استفاده می شوند. بعضی افزونه های وردپرس نیز هستند که برای کارهای مختلف یا تنظیماتی که در خود دارند یا امکاناتی که ارائه می دهند نیاز دارند تا برای غربال دسته بندی های خاص یا نوشته ها، از شناسه های آنها که همان ID این موارد نیز گفته می شود استفاده می کند.

 

شناسه نوشته ها یا دسته بندی ها در آدرس منتشر شده آنها قرار میگیرد. یعنی دیگر وقتی شما روی یک دسته بندی کلیک می کنید، در URL همان دسته بندی که در مرور گر نمایش داده شده است می توان شناسه یا ID  دسته بندی را مشاهده کرد.

 

برای بدست آوردن شناسه هر یک از موارد گفته شده چه کاری را باید انجام بدهیم؟

 

ما در این مطلب قصد داریم شناسه یک نوشته را بدست بیاوریم، برای همین به پیشخوان وارد شده سپس نوشته ای که می خواهیم شناسه آن را بدست بیاوریم را انتخاب می کنیم.

روی گزینه ی ویرایش آن کلیک می کنیم در این قسمت وقتی نوشته باز شد در نوار آدرس مرورگر می توانیم بعد از عبارت نوع نوشته و بعد از یک ” = ” شناسه نوشته را بدست بیاوریم.

 

امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد.

ما بهترین آموزش ها را در اختیار شما قرار می دهیم پس با ما همراه باشید.

 

پیام بگذارید