ثبت نام لاتاری 2022 آموزش ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا 2022 لاتاری

منابع کنکور انسانی 99

منابع کنکور انسانی 99

داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور سراسری 99 را دارند پیش از اقدام به برنامه ریزی کنکور 99 می بایست نسبت به تهیه منابع مطمئن اقدام نمایند . در این مقاله برای متقاضیان کنکور انسانی 99 که سهم قابل توجهی از شرکت کنندگان کنکور 99 را تشکیل می دهند ، بهترین منابع کنکور انسانی 99 را معرفی می کنیم .

سازمان سنجش آموزش کشور ، برای متقاضیانی که قصد ثبت نام کنکور سراسری 99 را دارند منابعی را اعلام کرده است که در ادامه ضمن ذکر این منابع به معرفی کتب مفید از میان کتاب های کمک آموزشی موجود در بازار که توسط مشاوران گروه مشاوره تحصیلی توصیه شده است ، می پردازیم .

” ادبیات و عربی ، نقطه قوت داوطلبان کنکور انسانی “

منابع دروس عمومی کنکور انسانی 99

سوالات دروس عمومی کنکور انسانی به شرح زیر است :

1. ادبیات فارسی :
منابع معرفی شده توسط سازمان سنجش کتب ادبیات فارسی 2 ( 98 ) ، ادبیات فارسی 3 تخصصی رشته انسانی ( 98 ) ، زبان و ادبیات فارسی عمومی پیش دانشگاهی ( 98 ) و زبان فارسی 3 تخصصی رشته انسانی ( 98 ) می باشند .
منابع معرفی شده توسط گروه مشاوره کتب املا و لغت ( انتشارات کلک معلم ، انتشارات دریافت ، انتشارات خیلی سبز و انتشارات گاج ) ، زبان فارسی 3 ( کتاب تخته سیاه ، دریافت ، گاج ، قلم چی و مبتکران ) و برای قرابت معنایی ( انتشارات کلک معلم ، انتشارات نشر الگو ، انتشارات دریافت ، کتاب آبی قلم چی و انتشارات خیلی سبز ) می باشند .

2. عربی :
منابع معرفی شده توسط سازمان سنجش کتب عربی 2 ( 98 ) ، عربی 3 ( 98 ) و عربی پیش دانشگاهی ( 98 ) می باشند .
منابع معرفی شده توسط گروه مشاوره کتاب عربی اختصاصی ( انتشارات گاج و انتشارات مبتکران ) می باشد .

3. معارف اسلامی :
منابع معرفی شده توسط سازمان سنجش کتب دین و زندگی 2 ( 98 ) ، دین و زندگی 3 ( 98 ) و دین و زندگی پیش دانشگاهی ( 98 ) می باشند .
منبع معرفی شده توسط گروه مشاوره  کتاب جامع دین و زندگی نقره ای گاج می باشد .

4. زبان انگلیسی :
منابع معرفی شده توسط سازمان سنجش کتب زبان انگلیسی 3 ( 98 ) ، زبان انگلیسی پیش دانشگاهی ( 98 ) می باشند .
منبع معرفی شده توسط گروه مشاوره  3 جلد کتاب 4 جلدی زبان انگلیسی نوشته آقای کیاسالار از انتشارات شبقره می باشد که جلد چهارم آن ( مورد نیاز برای متقاضیان شرکت در آزمون آیلتس ) نیاز نیست .

لازم به ذکر است نام انتشارات هایی که در بالا ذکر شده ، به ترتیب اولویت می باشد .

منابع دروس اختصاصی کنکور انسانی 99

سوالات دروس عمومی کنکور انسانی به شرح زیر است :

1. ریاضی :
منابع معرفی شده توسط سازمان سنجش ریاضی 1 ( 98 ) ، آمار و مدلسازی ( 98 ) ، ریاضی سال سوم ( 98 ) و ریاضی پیش دانشگاهی ( 98 ) می باشند .
منابع معرفی شده توسط گروه مشاوره  کتب میکروطبقه بندی شده انتشارات گاج و کتاب آبی انتشارات قلم چی می باشد .

2. اقتصاد :
منبع معرفی شده توسط سازمان سنجش کتاب اقتصاد سال دوم ( 98 ) می باشد .
منابع معرفی شده توسط گروه مشاوره  کتاب های کمک آموزشی مبتکران ، کمک آموزشی آبی قلم چی و کتاب کمک آموزشی انتشارات شبقره می باشد .

3. روان شناسی :
منبع معرفی شده توسط سازمان سنجش کتاب روان شناسی سال سوم ( 98 ) می باشد .
منابع معرفی شده توسط گروه مشاوره  کتاب 5 رشته انسانی انتشارات اندیشه فائق که یک منبع مفید تستی و کتاب آزمون های تدریجی روان شناسی انتشارات اندیشه فائق که مولف آن رامین فرجی است ، می باشد .

4. علوم اجتماعی :
منابع معرفی شده توسط سازمان سنجش کتب جامعه شناسی 1 ( 98 ) ، جامعه شناسی 2 ( 98 ) ، علوم اجتماعی پیش دانشگاهی ( 98 ) می باشند .
منبع متفرقه ای نیاز نیست و خواندن کتاب های درسی در این درس کفایت می کند .

5. تاریخ و جغرافی :
منابع معرفی شده توسط سازمان سنجش کتب تاریخ ایران و جهان 1 ( 98 ) ، تاریخ ایران و جهان 2 ( 98 ) ، تاریخ شاسی پیش دانشگاهی ( 98 ) ، جغرافی 1 ( 98 ) ، جغرافی 2 ( 98 ) و جغرافی پیش دانشگاهی ( 98 ) می باشند .
منابع معرفی شده توسط گروه مشاوره  کتب تاریخ و جغرافی آبی قلم چی ، کتاب های آقای ذنوبی و تاریخ و جغرافی رزمندگان می باشند .

6. فلسفه و منطق :
منابع معرفی شده توسط سازمان سنجش کتب فلسفه سال سوم ( 98 ) ، فلسفه پیش دانشگاهی ( 98 ) ، منطق سوم ( 98 ) ، می باشند .
توصیه می شود اول کتب درسی با دقت خوانده شود ، سپس کتب کمک آموزشی مطالعه شود .
منابع معرفی شده توسط گروه مشاوره  کتاب های آبی قلم چی که منبع بسیار مفید تستی ، آموزش منطق از انتشارات شبقره با تالیف آقای رضایی مقدم و یزدانی و در آخر کتاب مبتکران با تالیف آقای حجازیان می باشند .

7. زبان و ادبیات فارسی :
منابع معرفی شده توسط سازمان سنجش کتب تاریخ و ادبیات ایران و جهان 1 ( 98 ) ، تاریخ و ادبیات ایران و جهان 2 ( 98 ) ، آرایه های ادبی ( 98 ) ، ادبیات فارسی پیش دانشگاهی ( 98 ) می باشند .
منابع معرفی شده توسط گروه مشاوره کتب آرایه های ادبی ( انتشارات کلک معلم ، انتشارات گاج و انتشارات تخته سیاه ) ، تاریخ ادبیات ایران و جهان 1 و 2 کتاب آبی انتشارات قلم چی یا انتشارات شبقره و کتاب سبز انتشارات قلم چی ) ، عروض و قافیه ( کتاب سبز قلم چی، کتاب مبتکران ) ، متون نظم و نشر ( کتاب سبز و آبی قلم چی ، کتاب گاج سبز و کتاب مبتکران ) ، کتاب تستی در هر یک از مباحث بالا می توان به کتاب های آبی قلم چی ، کلک معلم و گاج سفید می باشند .

توصیه  در انتخاب منابع کنکور انسانی 99

با توجه به ریتم سوالات کنکور سراسری انسانی در سال های گذشته ، به متقاضیان توصیه می شود که در ابتدا ، کتب درسی را با دقت فراوان و تمرکز بالا مطالعه کنند چون تقریبا هیچ سوالی خارج از کتاب های درسی در آزمون مشاهده نشده است و داوطلبان گرامی با مطالعه دقیق کتاب های درسی و درک عمیق مطالب آن ها ، می توانند نتیجه مطلوب و دلخواه خود را کسب کنند .
اگر متقاضی شرکت در کنکور سراسری انسانی 98 در سال های گذشته فارغ التحصیل شده است و قصد خرید کتاب های درسی را دارد ، باید به سال چاپ آن که در منابع ذکر شده بالا درون پرانتز قرار گرفته است ، توجه کند .

شاید برای همه جالب باشد تا بدانند که نیازی به خرید تمامی کتاب های کمک آموزشی معرفی شده نیست . تمرکز بر کتاب های درسی و استفاده از یک کتاب کمک آموزشی برای متقاضی کفایت می کند . اگر یک کتاب کمک آموزشی از کتب ذکر شده در بالا را دارید ، نیازی به خرید مابقی آن ها نیست . اگر تا کنون اقدام به خرید کتاب های کمک آموزشی نکردید ، بهتر است اول کتبی را بخرید که انتشارات آن ها در ابتدا ذکر شده است.

 

پیام بگذارید