ثبت نام لاتاری 2022 آموزش ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا 2022 لاتاری

آموزش نصب ویندوز 7 (ویژه)

آموزش  نصب ویندوز 7

 

کامپیوتر خود را روشن کنید و DVD  مربوط به نصب ویندوز 7 را در DVD Drive خود قرار دهيد.

سپس سیستم را restart کنید و در هنگام بالا آمدن سیستم (در لپ تاپ ها کلید F12 و درکامپیوترهای خانگی کلید Delete) را زده و Boot سیستم را روی DVD Drive قرار دهید تا سیستم از روی DVD  بالا بیاید.

 

اگر با پیغام زیر مواجه شدید از صفحه ی کلید,کلیدی را فشار داده تا مراحل نصب ویندوز آغاز شود توجه کنید در صورتي که در زمان مناسب اين کار را انجام ندهيد اين پيغام حذف شده و کامپيوتر از روي هارد ديسک يا شبکه بالا مي‌آورد.

 

آموزش نصب ویندوز ۷

 

نصب ویندوز 7 شروع به فعالیت مي کند و بايد منتظر باشيد،تا صفحه زير ظاهر شود.

 

آموزش نصب ویندوز ۷

 

در اين قسمت باید زباني که با استفاده از آن برنامه نصب اجرا می شود و پيش فرضي زبان، زمان و نوع صفحه کليد در ويندوزي که در حال نصب آن هستيم تعيين مي‌شود.دوستان توجه داشته باشید که فارسي سازي صفحه کليد در اين مرحله انجام نمي شود.پیشنهاد می کنیم که تنظیمات پیش فرض را قبول نموده و روي دکمه Next کليک کنيد.

 

آموزش نصب ویندوز ۷

 

روي دکمه Install now کليک کنيد تا صفحه زیر برای شما ظاهر شود.

تیک گزینه I accept the license terms را زده و روی Next کلیک نمایید.

 

آموزش نصب ویندوز ۷

 

در اين قسمت بايد نسخه‌اي از سيستم عامل ویندوز 7 را که مي خواهيم نصب کنيم را انتخاب نمائيد. نسخه Ultimate  شامل تمامي ويژگيهاي موجود در ويندوز است.

 

در اين مطلب آموزشي اين نسخه را مي‌خواهيم نصب کنيم. نسخه Ultimate براساس دو معماری 32 بیت  (x86)  و 64 بیت (x64) قابل نصب است.

 عبارت 32 بيتي و 64 بيتي اشاره به معماري پردازشگر (CPU) کامپيوتر شما دارد. مزيت نسخه 64 بيتي در سرعت بيشتر آن و توانايي استفاده از حافظه بيشتر است. در نسخه 32 بيتي فقط دو گيگ از حافظه نصب شده در کامپيوتر شما قابل دسترس خواهد بود. در اين مطلب آموزشي نسخه 64 بيتي را به همراه شما کاربران مِستر آموز نصب می نماییم.

 

روي گزينه Windows 7 Ultimate X64 کليک کرده و روي دکمه Next کليک کنيد.

 

آموزش نصب ویندوز ۷

 

انتخاب روش نصب ویندوز 7

در این مرحله بايد نوع روش نصب را تعيين کنيد. در صورتيکه مي خواهيد نسخه قبلي ويندوز که در کامپيوتر شما نصب شده است به ویندوز 7 ارتقاء پيدا کند گزينه اول را انتخاب کنید. اين گزينه فقط زماني در دسترس هست که يک نسخه از ويندوز در کامپيوتر شما نصب شده باشد.

 

با انتخاب گزينه دوم يک نسخه جديد از ويندوز بر روي کامپيوتر شما نصب مي‌شود.

توجه : در صورتيکه مي‌خواهيد دو نسخه از ويندوز مثلاً Vista و 7 را در کنار يکديگر داشته باشيد بايد اين گزينه را انتخاب کنيد.

در هر دو حالت فوق هيچ فايلي از روي کامپيوتر شما پاک نمي‌شود ولي پيشنهاد مي‌شود که از فايلهاي خود پشتيبان تهيه کنيد.

گزینه (Custom (advanced را انتخاب نمایید.

 

آموزش نصب ویندوز ۷

 

تعیین پارتیشن:

در این مرحله بايد پارتيشني از هارد ديسک که در آن ويندوز نصب مي‌شود را انتخاب کنيد.

در اين مطلب آموزش ما يک پارتيشن فقط داریم.در صورتيکه چندين پارتيشن داشته باشيد مي‌توانيد پارتيشن مورد نظر خود را انتخاب کنيد.

توجه:دوستان در صورتيکه مي‌خواهيد دو نسخه از ويندوز مثلاً Vista و 7 را در کنار يکديگر داشته باشيد بايد پارتيشني را انتخاب کنيد که در آن ويندوز نصب نشده باشد. در صورتيکه پارتيشني را انتخاب کنيد که در آن ويندوز نصب شده باشد تمامي فايلهاي مربوط به نسخه قبلي ويندوز در شاخه windows.old ذخيره شده و نسخه جديد نصب مي‌شود و ديگر در زمان روشن کردن کامپيوتر امکان انتخاب نسخه قبلي ويندوز را نخواهيد داشت.(توجه داشته باشید برای نصب دو نسخه از سیستم عامل حتما باید نسخه قدیمی تر ویندوز را اول نصب نموده سپس نسخه جدید را نصب نمایید مثلا اگر قصد نصب ویندوز 7 و اکس پی را در کنار هم دارید ابتدا باید ویندوز اکس پی را نصب نموده و سپس ویندوز 7 را نصب نمایید.)

روي گزينه (Drive options(advanced کليک کنيد.

 

آموزش نصب ویندوز ۷

 

در اين قسمت يک سري گزينه جهت ايجاد، حذف، ادغام و فرمت کردن پارتيشن هامشاهده می کنید. در صورتيکه بخواهيد اطلاعات يک پارتيشن را پاک کنيد ابتدا بر روي پارتيشن مورد نظر از ليست بالا کليک کرده و سپس روي گزينه Format کليک کنيد.

 

دوستان توجه داشته باشید که که با فرمت کردن يک پارتيشن تمامي اطلاعات موجود در آن پاک شده و ديگر قابل دسترس نيست. با کليک بر روي گزينه Delete پارتيشن انتخاب شده حذف مي شود و با کليک بر روي دکمه New يک پارتيشن جديد مي توانيد ايجاد کنيد. توجه کنيد که در صورتيکه يک پارتيشني را حذف کنيد تمامي اطلاعات موجود بر روي آن پاک مي شود!

 

در صورتيکه با مفاهيم فرمت و پارتيشن آشنا نيستيد بهتر است ابتدا دانش خود را در این زمینه بالا ببرید و بعد به راحتی می توانید با این گزینه ها کار کنید. فعلا نیازی به کار کردن به این گزینه ها نیست فقط پارتیشنی را که قصد نصب ویندوز را در آن دارید فرمت نموده و گزینه Next را بزنید.

حالا بايد منتظر بمانيد تا فايلهاي نصب کپي شده و نصب شوند. اين زمان بين 10 تا 20 دقيقه خواهد بود.

توجه:این زمان بستگی به مشخصات سخت افزاری کامپیوتر شما دارد.

 

آموزش نصب ویندوز ۷

 

در هنگام نصب چند بار سیستم Restart می شود توجه داشته باشید که شما نباید هیچ دکمه ای را بزنید تا صفحه زیر ظاهر شود. در اين قسمت شما بايد يک کد کاربري براي ورود به ويندوز تعيين کنيد.

براي مثال: عبارت Olive را تايپ کنيد. روي دکمه Next کليک کنيد.

 

آموزش نصب ویندوز ۷

 

در این صفحه باید یک پسورد را در کادر های مشخص شده وارد کنید ولی پیشنهاد ما به شما این است که این سه گزینه را خالی گذاشته و روي دکمه Next کليک کنيد.

 

آموزش نصب ویندوز ۷

 

در صورتيکه سيستم عامل Windows 7 را از شرکت مايکروسافت خريداري کرده باشيد يک شماره سريال نيز به شما داده مي‌شود آن شماره سريال را بايد در اين قسمت وارد نمائيد. در غير اين صورت شما فقط 30  روز مي‌توانيد از اين نرم افزار استفاده کنيد.

در صورتيکه از نسخه اصلي استفاده نمي‌کنيد روشهاي مختلفي براي کرک ويندوز وجود دارد که با توجه به DVD  خريداري شده بايد انجام بدهید.

تیک گزینه Automatically activate windows when I,m online را برداشته و روی Next کلیک نمایید.

 

آموزش نصب ویندوز ۷

 

در اين قسمت سه گزينه نمایش داده شده است:

با انتخاب گزينه اول که توسط شرکت مايکروسافت پيشنهاد شده است Update هاي جديد ويندوز بر روي کامپيوتر شما نصب مي‌شود.

 با انتخاب گزينه دوم فقط Update هاي مهم بر روي کامپيوتر شما نصب مي‌شود. در هر دو حالت اطلاعاتي از کامپيوتر شما براي شرکت مايکروسافت ارسال مي‌شود تا در توليد بهتر ويندوز و مشکلات پيش آمده با مايکروسافت همکاري کنيد.

 

با انتخاب گزينه آخر updateها نصب نمي‌شوند. منظور از Update فايل هايي است که از سايت مايکروسافت دانلود مي‌شوند تا ويندوز شما بهتر و با امنيت بيشتر کار کند.

بر روي گزينه آخر Ask me later کليک کنيد.

 

آموزش نصب ویندوز ۷

 

تنظیم زمان:

در اين قسمت از نصب منطقه‌اي که در آن قرار داريد را مي توانيد انتخاب کنيد تا ساعت شما براساس آن شهر تنظيم شود. روي ليست باز شونده Time zone کليک کنيد.روي گزينه Tehran کليک کنيد.

در پايين اين پنجره مي‌توانيد تاريخ و ساعت را تنظيم کنيد. روي دکمه Next کليک کنيد.

 

آموزش نصب ویندوز ۷

 

اگر به شبکه متصل باشید پنجره زیر ظاهر شده که به ترتیب از بالا به پايين شبکه موجود در خانه، محل کار و اماکن عمومي مي‌باشد.

روي گزينه Work network کليک کنيد.

 

آموزش نصب ویندوز ۷

 

بعد از این مرحله برنامه نصب ادامه پيدا مي کند و تا دقايقي بعد نصب ویندوز 7 به اتمام می رسد.

 

آموزش نصب ویندوز ۷

 

تبریک عرض می کنیم کاربران عزیز شما موفق به نصب ویندوز 7 شده اید.

از شما تشکر می کنیم که تا این لحظه همراهمان بودید.

 

امیدواریم که این آموزش مورد استفاده شما قرار گرفته باشد.با آرزوی موفقیت و سلامتی برای شما همراهان همیشگی سایت مِستر آموز.

پیام بگذارید