ثبت نام لاتاری 2022 آموزش ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا 2022 لاتاری

نحوه ساخت پروفایل نویسنده در وردپرس

نحوه ساخت پروفایل نویسنده

پروفایل نویسنده در وردپرس چگونه ساخته می شود؟

ساخت پروفایل نویسنده موضوعی است که در این مقاله قصد پرداختن به آن را داریم. بدون شک تاکنون متوجه شده اید که بسیاری از قالب های وردپرس با محدویت ایجاد پروفایل سفارشی نویسنده در قسمت آرشیو روبه رو هستند. اما سوال اینجاست که با این وجود چه راه هایی برای ایجاد پروفایل نویسنده در این قالب ها وجود دارد.

 

برای اینکه بتوانیم صفحه ی پروفایل نویسنده را به قالب خود اضافه کنیم روش های گوناگونی وجود دارد. از جمله ی این روش ها استفاده از افزونه ی WP User Manager برای ساختن پروفایل نویسنده در وردپرس می باشد. این افزونه امکان ایجاد پروفایل سفارشی نویسنده برای قالب هایی که از این امکان برخوردار نیستند را فراهم می کند.با ما همراه باشید.

 

آموزش نحوه اضافه کردن صفحه ی پروفایل نویسنده در وردپرس

استفاده از روش نصب افزونه WP User Manager برای ایجاد پروفایل نویسنده بسیار آسان و مناسب برای همه ی کاربران وردپرس می باشد. برای اینکه بتوانید با افزونه WP User Manager صفحه ی پروفایل سفارشی برای نویسندگان خود ایجاد کنید نیاز به این خواهد بود که ابتدا این افزونه را نصب کنید. افزونه WP User Manager در مخزن وردپرس موجود بوده و شما می توانید آن را نصب نمایید.

 

نحوه ساخت پروفایل نویسنده در ورد پرس

آموزش تنظیمات قسمت پروفایل افزونه WP User Manager

بعد از نصب افزونه WP User Manager می بایستی برای ایجاد تنظیمات مورد نظر به بخش تنظیمات افزونه بروید. برای این کار در پنل مدیریت وردپرس خود از ستون سمت راست بر روی گزینه کاربران رفته و قسمت WPUM Stettings را انتخاب کنید.

 

نحوه ساخت پروفایل نویسنده در ورد پرس

 

با توجه به اینکه افزونه WP User Manager برخی از صفحات مانند صفحه ی ورود سفارشی، ثبت نام، حساب کاربری و برخی صفحات مور نیاز را به صورت خودکار ایجاد می کند. نیاز است با توجه به نیاز وب سایت خود، سایر تنظیمات مرتبط با پرفایل نویسنده را خودمان در قسمت تنظیمات وارد کنیم. برای این کار در قسمت تنظیمات افزونه بر روی گزینه Profiles کلیک کنید. در این قسمت گزینه های زیر به نمایش در می آیند.

 

  1. با فعال کردن این امکان مهمانان می توانند پروفایل نویسندگان شما را مشاهده نمایند.
  2. اگر این قسمت را فعال کنید، نویسندگان شما امکان مشاهده ی پروفایل هم دیگر را خواهند داشت.
  3. اگر می خواهید به کاربران این امکان را بدهید که آواتار سفارشی برای پروفایل خود برگزینند این قسمت را فعال کنید.
  4. چنانکه می خواهید پست های ارسال شده ی نویسندگان در پروفایلشان به نمایش دربیاد این گزینه فعال نمایید.
  5. با فعال کردن قسمت آخر نیز نظرات کاربران در صفحه ی مشخصات کاربران به نمایش در می آید.

در انتها و بعد از انتخاب موارد مورد نظر بر روی گزینه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

 

نحوه ساخت پروفایل نویسنده در ورد پرس

نحوه ی انتخاب URL و پیوند یکتای مناسب در افزونه WP User Manager

بعد از اینکه تنظیمات قسمت پروفایل نویسندگان را انتخاب کردید، می بایستی URL های که برای موتور های جستجو گر مورد پسند خواهد بود و یا پیوند یکتای صفحه ی پروفایل نویسنده را انتخاب نمایید. برای این کار در پنل مدیریت وردپرس خود در ستون سمت راست از قسمت تنظیمان گزینه پیوندهای یکتا را انتخاب کنید.

در صفحه ی باز شده از قسمت User profiles permalink base می بایستی یکی از سه گزینه ای را که به ترتیب عبارتند از شناسه کاربری، نام کاربری و نام مستعار انتخاب کنید. پیشنهاد ما برای این انتخاب به عنوان URL مورد پسند موتور های جستجوگر، استفاده از یکی از گزینه های نام کاربری و نام مستعار می باشد. بعد از انجام تغییرات بر روی گزینه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

 

نحوه ساخت پروفایل نویسنده در ورد پرس

تا این لحظه صفحه ی پروفایل نویسنده وب سایت شما آماده شده است اما برای اینکه نویسندگان شما به راحتی امکان مشاهده ی پروفایل خود را داشته باشند، می بایستی برخی تنظیمات را از قسمت ابزارک ها بر روی گزینه ابزارک فرم ورود WPUM اعمال کنید. برای این کار در پنل وردپرس خود از ستون سمت راست بر روی قسمت نمایش کلیک کرده و گزینه ابزارک ها را انتخاب نمایید.

 

نحوه ساخت پروفایل نویسنده در ورد پرس

تا اینجا هرچیزی که که نیاز بود تا نویسنده یا نویسندگان بتوانند پروفایل خود را در وب سایت شما مشاهده کنند انجام شده است حالا اگر به عنوان یک کاربر به سایتتان وارد شوید می توانید اطلاعات خود را در سایدبار مشاهده کرده و نیز با کلیک بر روی نام کاربری به صفحه ی پروفایل خود ارجاع داده می شوید.

 

ابزارک موجود در سایدبار وب سایت شما فرمی جهت ورود کاربران نشان خواهد داد. در صورتی که دوست داشته باشید مخاطبان در سایتتان ثبت نام کنند با فعال کردن این امکان فرم و لینک ثبت نام نیز برای شما به نمایش در خواهد آمد.

 

امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد.

ما بهترین آموزش ها را در اختیار شما قرار می دهیم پس با ما همراه باشید.

پیام بگذارید