ثبت نام لاتاری 2022 آموزش ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا 2022 لاتاری

آموزش نحوه تغییر رمز عبور کاربران در وردپرس

تغییر رمز  عبور تمامی کاربران در وردپرس در تعیین تاریخ انقضا برای استفاده از رمز در وردپرس این امکان را به شما میده تا بتوانید وب سایت خودتون را که به صورت کاربر محور بوده و کاربران زیادی هم در آن ثبت نام کردند را بهتر مدیریت کرده و امنیت کاربران خودتان را در سطح بالاتری قرار بدین. یکی از مشکلاتی که سایت‌های فروشگاه فایل و محصولات مجازی دارن اینه که متاسفانه عده‌ای از کاربران  پس از خرید یوزرنیم و پسورد خود را در اختیار دوستان خود میگزارند که محصولات خرید شده را دانلود کنند. در حال حاضر  به غیر از اینکه محدودیت در تعداد دانلود اعمال کنید، بهترین راه برای اینکه بتوانید تا از این کار جلوگیری کرده و به قول معروف جلوی استفاده غیر قانونی از محصولات خودتون را توسط خریداران بگیرید اینه که رمز عبور کلیه کاربران به صورت دوره‌ای تغییر کند

ما در این اموزش از مستر آموز قصد داریم تا به معرفی دو افزونه کاربردی بپردازیم که با استفاده از اون بتوانید کاری کنید تا کاربران به صورت دوره به دوره پسورد اکانت خود را تغییر دهند و علاوه بر این که شرایطی فراهم کنید تا در لحظات حساس و اظطراری خودتان بتوانید تا با یک کلید رمز تمامی کاربران سایت را نغییر دهید .

مشخص کردن تاریخ انقضا و تغییر رمز تمامی کاربران در وردپرس

ما اولین افزونه‌ای که قصدداریم اونو  معرفی کنیم با عنوان Expire Passwords در مخرن وردپرس به ثبت رسیده و  با استفاده از این افزونه میتوانید که برای هر یک از نقش‌های کاربری در سایت وردپرسی خودتان امکانی فراهم کنید تا به صورت دوره‌ای مشخص شده کاربران مجبور باشند تا رمز خودشان را تغییر بدهند. در این حالت اگر بعد از دوره تعیین شده کاربری وارد سایتتان شده و بخواهد که به محیط کاربری خودش وارد بشود با پیغامی مواجه میشه که در ان از کاربر خواسته میشه تا رمز عبور خودشان را به دلیل پایان محدودیت زمانی و منقضی شدن رمز عوض بکند. این افزونه تا به امروز توانسته تا بیش از هزار نصب فعال و کسب امتیاز 4.9 را برای خودش بکند که با استفاده از ان میتوانید تا اقدام به تعیین تاریخ انقضا برای رمز کاربران در وردپرس بکنید. برای نصب این افزونه میتوانید این افزونه را از بخش افزونه مستر اموز به صورت رایگان دانلود کرده و با استفاده از اموزش نصب افزونه در مستر اموز این افزونه را نصب کنید و فعال سازی کنید.

حال میتوان بعد از نصب و فعال کردن این افزونه همانند تصویر پایین منویی به عنوان Expire Passwords در بخش کاربران پیشخان سایت وردپرسی شما افزوده میشود و روی منوی مورد نظر کلیک کرده تا به پیج تنظیمات افزونه بروید.

حالا به همین صورتی  که در تصویر مشاهده می‌کنید ابتدا در فیلد Require password reset every تعداد روزهای مد نظر برای دوره تغییر رمز کاربران در وردپرس را وارد کنید. هر عددی که در این فیلد وارد کنید در اخر  تعداد روزهایی خواهد بود که رمز فعلی برای کاربران فعال بوده و بعد از مدتی این تعداد روز دیگر کاربران با رمز کنونی خود  قادر به ورود در سایت نخواهند بود و باید اقدام به تغییر رمز خودشان بکنند. سپس از بخش For users in these roles هم نقش‌های کاربری که برای تعیین این تنظیمات در نظر دارید را انتخاب کنید. هر نقش کاربری که در اینجا انتخاب میکنید این تنظیمات برای اونها اعمال شده و بعد از گذشت دوره تعیین شده کاربرانی که چنین نقش کاربری را دارند باید رمز خودشون را عوض کنند.

در اخر بعد از اینکه تنظیمات را ذخیره کردید حالا بعد از اینکه دوره مشخص شده برای هر کاربری بگذره هنگامی که بخواهد تا وارد بخش پیشخوان وردپرس بشود با خطایی مشابه تصویر بالا مواجه میشود که ازش خواسته میشه تا رمز جدیدی برای خودش انتخاب بکند که در این حالت با وارد کردن نام کاربری و یا ایمیل توسط کاربر لینک تغییر رمز به ایمیل وی ارسال میشود و میتواند تا رمز جدیدی را برای دوره بعدی تعیین کند و به همین ترتیب بعد از گذشت هر دوره کاربران مجبور هستند تا رمز خودشون را عوض بکنند.

تغییر رمز تمامی کاربران در وردپرس

تیم مستر آموز قصد دارد افزونه دیگری به شما معرفی کند تا این امکان را به شما بدهد تا در حالت ضروری بتوانید کاری کنید که رمز عبور کلیه افراد به صورت اتوماتیک تغییر بکند و دیگر نتواند با استفاده از رمز فعلی وارد وردپرس شود.این حالت باز برای کاربران تکرار شده و برای ورود به وب سایت مجبور هستند تا از قابلیت فراموشی کلمه عبور در وردپرس استفاده کنند تا وارد سایت خود بشوند. افزونه ای که تیم مستر اموز قصد دارد اونو معرفی کند افزونه Emergency Password Reset هست که در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تا حالا بیش از هزار نصب فعال و دارای امتیاز 3.3 میباشد و با استفاده از این افزونه میتوانید رمز تمامی کاربران را در وردپرس تغییر دهید.

حالا این افزونه را نصب کنید تا همانند تصویر زیر منویی با عنوان Emergency Password Reset mainدر بخش کاربران سایت وردپرسی شما اضافه خواهد شد.

حال به همین صورتی که در تصویر مشاهده میکنید با رجوع به منوی این افزونه میتوانید تا با کلیک روی دکمه Reset All Passwords رمز تمامی افراد در وردپرس را به صورت یکجا تغییر دهید . حال بعد از تغییر رمز یک ایمیل برای کلیه کاربران ارسال خواهد شد که ازشون درخواست میشود تا یک رمز جدید برای خودشان مشخص کنند.

تیم مستر اموز امیدوار است که با اریه این اموزش و اموزش های دیگر بتواند خدمتی ارایه کند تا کمک به سطح اموزش کشور بشود.

 

پیام بگذارید