ثبت نام لاتاری 2022 آموزش ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا 2022 لاتاری

چگونه از DYNAMIC LOCK ویندوز 10 استفاده کنیم ؟

سلام به دوستان عزیز و همراهان گرامی مِستر آموز.

 

DYNAMIC LOCK

همانطور که در مِستر آموز چندین بار درباره امنیت و حفظ اطلاعات شخصی و اجازه ندادن به ورود اشخاص دیگر به فایل های ما گفته ایم بسیار مسئله مهم و حیاتی است، در این مقاله آموزشی مِستر آموز نیز، یکی دیگر از راه های افزایش امنیت در ویندوز 10 را خدمت شما دوستان عزیز می خواهیم به شما معرفی کنیم.

 

برای همه ما بیش می آید که فراموش می کنیم کامپیوتر خود را قفل کنیم و به فرض مثال بریم یک فنجان چای بخوریم و برگردیم و یا کارهای دیگر، همین 10 دقیقا برای افراد سودجو کفایت می کند تا اطلاعات شما را بسرقت ببرن. مخصوصا کسانی که در محیط های اداری یا جاهایی که اتاق جدا برای خود ندارند و در کنار بقیه کارمندان مشغول بکار هستند.

خب راه حل چی می باشد؟ در ویندوز 10 قابلیت جدیدی به نام Dynamic Lock قرار داده شده است که می تواند بصورت خودکار، و زمانی که از کامپیوتر خود دور شوید، کامپیوتر شما قفل کند!

 

 

چگونه از DYNAMIC LOCK ویندوز 10 استفاده کنیم؟

این قابلیت با استفاده از بلوتوث به گوشی شما وصل می شود و هنگامی که گوشی موبایلتان از کامپیوتر دور شود (سیگنال بلوتوث ضعیف شود) بصورت خودکار کامپیوتر شما قفل می شود. این قابلیت یکی از بهترین ویژگی های ویندوز 10 به حساب می آید.

برای فعال کردن این قابلیت مراحل زیر را طی کنید.

 

 

گام 1: گوشی خود را جفت(Pair) کنید

قبل از فعال کردن Dynamic Lock ، شما باید ابتدا گوشی خود را با سیستم خود جفت کنید.

 

برای انجام این کار به آدرس Settings > Devices > Bluetooth & other devices بروید. سپس با toggle switch ای که در این صفحه موجود هست بلوتوث را روشن کنید. سپس بلوتوث گوشی خود را روشن کنید.

اکنون یک علامت ” + ” جهت اضاف کردن دستگاه بلوتوث به کامپیوتر می باشد. (Add Bluetooth or other device)

سپس در پنجره Add a device روی Bluetooth کلیک کرده و گوشی خود از لیستی که ظاهر می شود انتخاب کنید. و آنها را جفت کنید.

 

 

گام 2: Dynamic Lock را فعال کنید.

 

DYNAMIC LOCK

 

طبق تصویر بالا به Setting و به صفحه Accounts بروید و روی Sign-in options در پنل سمت چپ کلیک کنید. تا بخش Dynamic Lock پایین بیایید و تیک کادر Allow Windows to detect when you’re away and automatically lock the device را فعال کنید.

 

 

معایب Dynamic Lock :

 

کامپیوتر شما تا زمانی که از برد بلوتوث خارج نشوید قفل نخواهد شد.

زمانی که از کامپیوتر دور می شود و از برد بلوتوث خارج شدید 30 ثانیه طول می کشد تا قفل فعال شود. در نتیجه اگر کسی در هنگامیکه هنوز کامپیوتر شما قفل نشده، با آن مشغول به کار شود، Dynamic Lock اصلاً عمل نخواهد کرد.

 

اما با این حال به نظر من یک ویژگی خوبی می باشد و در مواردی به کمک ما می آید.

 

 

موفق و پیروز باشید.

 

 

نظر خودتان را ارسال کنید