ثبت نام لاتاری 2022 آموزش ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا 2022 لاتاری

حل مشکل باز نشدن سایت در زمان اتصال به wifi

حل مشکل باز نشدن سایت در زمان اتصال به wifi

 

با سلام خدمت کاربران سایت مِستر آموز و علاقه مندان به کامپیوتر.

خیلی خوشحالیم از اینکه در خدمت شما هستیم.

 

 

بیشتر اینترنت های عمومی از چیزی به نام “Captive Portal” استفاده می کنند. در واقع این یک صفحه دریافت اجازه است که در آن باید گزینه ی “Connect” را کلیک کنید تا بتوانید به اینترنت رایگان آنها متصل شوید.

 

 بعضی اوقات به این علت که بسیاری از مرورگر های جدید قابلیت هدایت کردن کاربر به این صفحات دریافت اجازه را ندارد (زیرا Captive Portal ها قابلیت پشتیبانی از پروتکل های جدید را ندارد) بنابراین کاربر نمی تواند به این وای فای های رایگان متصل شود.

 

این مشکل به این دلیل استفاده از HTTPS در سایت ها به وجود میاید. نه تنها در سایت هایی که واقعا از HTTPS  استفاده می کنند، بلکه در تمامی سایت ها.

یک پروتکل به نام HSTS مرورگر های وب را مجبور می کند که از HTTPS برای تمامی سایت ها استفاده کنند، حتی آن هایی که از HTTP استفاده می کنند.

 

در نتیجه، زمانی که به یک وای فای عمومی وصل می شوید، اتصال بین شما و سایت هایی که می خواهید از آنها بازدید کنید به وجود نمیاید و قطع می شود و شما به یک Captive Portal هدایت می شوید.

 

در اکثر مواقع مشکلی پیش نمی آید و شما موفقیت آمیز به صفحه Captive Portal هدایت می شوید و گزینه Connect را کلیک می کنید و از وای فای استفاده می کنید.

 

اما بعضی وقت ها این هدایت کردن به صفحه دریافت اجازه (Captive Portal) انجام نمی شود و توسط مرورگر وب مسدود می شود زیرا این وای فای عمومی می خواهد شما را از طریق HTTPS به این صفحه منتقل کند.

 

بعضی مرورگر ها به روشی هستند که این گونه هدایت را خطرناک می دانند و به همین دلیل آن را بدون پرسیدن از کاربر مسدود می کنند.

 

راه حل این مشکل استفاده از یک سایت است که از هیچ پروتکل امنیتی استفاده نمی کند. با این کار می توانید به صفحه دریافت اجازه منتقل شوید. یعنی به همان گونه به اینترنت متصل شوید که قدیم ها متصل می شدید، بدون پروتکل امنیتی، بدون رمزنگاری و بدون امنیت. در این نوع اتصال که مثل اتصال در سال ها پیش است هدایت (Redirect) امکان پذیر است.

 

 

یک سایت برای انجام این کار وجود دارد. زمانی که به وای فای عمومی وصل شدید اما نتوانستید به صفحه Captive Portal  بروید، یک صفحه جدید در مرورگر وب خود باز کنید و بعد وارد سایت “Neverssl.com” شوید. با این کار به صورت اتوماتیک به صفحه Captive Portal می روید و می توانید گزینه ی Connect را در آن کلیک کنید.

 

دوستان عزیز امیدواریم که این آموزش مورد استفاده شما قرار گرفته باشد.با آرزوی موفقیت و سلامتی برای شما همراهان همیشگی سایت مِستر آموز.

 

دیدگاه های این مطلب

نظر خودتان را ارسال کنید