خرید دوربین عکاسی خرید دوربین

رفع خطای وردپرس Briefly unavailable for scheduled maintenance. Check back in a minute

در این مقاله قرار است در مورد خطای Briefly Unavailable for Scheduled Maintenance و نحوه رفع ان برای شما دوستان عزیز اموزشی ارایه کنم و امیدوارم که این اموزش برای شما دوستان مفید واقع شود.

صفحه حالت تعمیر و نگهداری از لحاظ فنی یک خطا نمیباشد بلکه  این یک صفحه اطلاع‌رسانی است. در طول فرایند اپدیت، وردپرس فایل‌های مورد نیاز را به سرور خود آپلود می‌کند و آنها را استخراج و فایل‌های جدید را نصب می‌کند. در این حین وردپرس وب‌سایت را در حالت تعمیر و نگهداری قرار می‌دهد و در طول فرایند پیغام “Briefly unavailable for scheduled maintenance” را نمایش می‌دهد.

اموزش رفع خطای وردپرس

در صورتی که این مراحل به صورت طبیعی طی شود، اعلان فقط برای چند ثانیه نمایش داده می‌شود. با این حال، گاهی اوقات بنابه‌دلایلی اسکریپت به‌روزرسانی ممکن است با وقفه مواجه شود یا به‌طور کل قطع شود. از جمله:

پاسخ با تاخیر وردپرس

و محدودیت های وردپرس

زمانی که این پیغام به شما نشان داده میشود وردپرس از حالت تعمیر و نگه داری خارج میشود.

نحوه رفع خطا:

  1. اول اطمینان پیدا بکنید که وردپرس درست به روز رسانی شده است.
    به روز رسانی ناتمام یا خراب ممکن است باعث بروز مشکلات زمانی شده که نهایتا خروج سایت از حالت تعمیر و نگهداری را با مشکل روبه‌رو می‌کند. (اینفوگرافیک آموزش نحوه بروز رسانی وردپرس)
  2. پس از به روز رسانی وردپرس، از طریق FTP فایل maintenance. را از پوشه ریشه سایت خود حذف بکنید.

در صورتی که قادر به مشاهده فایل maintenance. در دایرکتوری ریشه سایت خود نیستید، در Filezilla از نوار منو به منوی Server و سپس زیرمنوی Force showing hidden files رجوع و آن را فعال کنید تا قادر به مشاهده فایل‌های مخفی وردپرس شوید.

وردپرس حالت تعمیر

و در طول فرایند به روز رسانی وردپرس  نشان می‌دهد سایت شما در حالت Maintenance یا نگهداری است و تا موقعی که این پرونده حذف نشود، سایت شما در حالت نگهداری باقی خواهد ماند و کاربران شما همچنان اطلاعیه را مشاهده خواهند کرد.

سفارشی‌سازی حالت Maintenance Mode یا نگهداری در وردپرس

راه حلی ساده برای جلوگیری از نمایش اعلان حالت پیش فرض تعمیر و نگهداری یا Maintenance Mode در وردپرس، هدایت بازدیدکنندگان به یک صفحه تعمیر و نگهداری موقت در وردپرس است. باید سایت خود را قبل از به‌روزرسانی و یا انجام هر گونه تغییری که می‌تواند آن را برای کاربران غیرقابل دسترسی بکند، در حالت تعمیر و نگهداری قرار بدهید. برای این منظور دو روش وجود دارد:

استفاده از افزونه حالت تعمیر و نگهداری

تعریف یک صفحه تعمیر ونگهداری به کمک درج قطعه‌کد

و اگر نمی توانید به صورت دستی این کار را کنید،می‌توانید بدون استفاده از افزونه وردپرس یک صفحه حالت تعمیر و نگهداری در وردپرس  ایجاد بکنید.
برای این منظور یک فایل maintenance.php جدید بر روی دسکتاپ خود ایجاد کنید و قطعه‌کد زیر را داخل آن قرار بدهید.
<?php
$protocol = $_SERVER["SERVER_PROTOCOL"];
if ( 'HTTP/1.1' != $protocol && 'HTTP/1.0' != $protocol )
    $protocol = 'HTTP/1.0';
header( "$protocol 503 Service Unavailable", true, 503 );
header( 'Content-Type: text/html; charset=utf-8' );
?>
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<body>
    <h1>We are updating the site, please check back in 30 minutes.</h1>
</body>
</html>
<?php die(); ?>
و این فایل را به دایرکتوری wp-content سایت وردپرسی خود آپلود بکنید. از این پس هربار که سایت خود را به‌روز کردید، وردپرس این صفحه را در طول Maintenance Mode یاحالت تعمیر و نگهداری نمایش دهد. حتی می‌توانید به کمک استایل‌های CSS این صفحه را سفارشی سازی بکنید.

در پایان

وقتی به روز رسانی میکنید وردپرستان را، فایل  maintenance. فعالیت خود را شروع می‌کند و به کاربران اطلاع می‌دهد که وب‌سایت در حال تعمیر میباشد. در صورتی‌که پس از پایان بروزرسانی باز هم خطای Briefly Unavailable for Scheduled Maintenance را مشاهده کردید می‌توانید فایل maintenance. را به‌صورت دستی حذف بکنید.

امیدوارم که این اموزش برای شما مفید واقع شده باشد.موفق باشید.

1 نظر

پیام بگذارید