ثبت نام لاتاری 2022 آموزش ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا 2022 لاتاری

روش های افزایش عضو در کانال تلگرام

با عرض سلام و احترام خدمت شما کاربران گرامی مِستر آموز.

 

امروزه کاناهای تلگرام تاثیر بسزایی در رونق گرفتن کسب و کارهای اینترنتی و غیر اینتریتی دارد و اکثر سعی می کنند که یک کانال تبلیغاتی یا معرفی محصول و… برای کسب و کار خود داشته باشند. اما مسئله مهم این هست هر چقدر تعداد اعضای کانالشان بیشتر باشد ارزش و قدرت کانالشان افزایش میابد . در این مقاله آموزش میخواهیم بررسی کنیم که چطور می توانید اعضای گرونه خود را افزایش دهیم. با ما همراه باشید.

 

تلگرام یک برنامه پلتفرم رایگان، فوق‌العاده سریع و ساده است که در حال حاضر که توسط میلیونها کاربر جهان استفاده می شود. تلگرام در بین برنامه های سرویس پیام‌رسانی دارای سرعت و امنیت خوبی دارد. این نرم‌افزار یک منبع باز است و به طور پهلو به پهلو رمزگذاری شده بدان معنا که همه داده‌هایی که از طریق تلگرام ارسال یا فرستاده می‌شود نمی‌توانند توسط ISP شما، مدیر شبکه یا اشخاص ثالث دیگر کشف رمز شوند.

 

در ایران رشد شبکه های اجتماعی بسیار سریع بوده است. و طبق تحقیقاتی انجام شده نشان می‌دهد که حدود ۱۰۰ هزار کانال توسط ایرانی‌ها ایجاد شده است، و روزانه بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار مطلب در فضای کانال ها نشر داده می‌شود. پس کاملا مشخص است که چه استقبالی از نرم افزار تلگرام در ایران شده است بطوری که بعضی از کاربران دارای کانال‌های دارای اعضای بسیار بالایی هستند.

 

افزایش ممبر کانال تلگرام

اهمیت تولید محتوا در شبکه‌های اجتماعی

ما در زمانی زندگی می کنیم که خیلی از کابران مجهز به اینترنیت بوده و برای یافتن اطلاعات خود و صرفه‌جویی در زمان به سراغ شبکه‌های اجتماعی و نیز اینترنت می‌روند. و با این روند تلویزیون که زمانی به عنوان رسانه پر مخاطب بود جای خود را به شبکه‌های اجتماعی داده است و از آن زمان حتی نوع تبلیغات هم تغییر کرد. شما دیگر نمی‌توانید فقط خودتان را تبلیغ کنید و مخاطب را مجبور به تماشا کنید. الان شما نیاز دارید تا دیگران محتوای تبلیغات شما را به اشتراک بگذارند تا بیشتر دیده شوید. بنابراین باید با یک پیام تبلیغاتی غیر مستقیم بتوانید افراد زیادی را تحریک کنید تا محتوای شما را به اشتراک بگذارند. همچنین باید نیاز مخاطب خود را شناخته و بر اساس آن اقدام به تولید محتوا کرد. با روش‌های تولید محتوا در شبکه‌های اجتماعی می‌توان روند رو به رشدی را در رونق کسب و کار ایجاد کرد. در واقع شبکه‌های اجتماعی یکی از ابزارهای مهم و اساسی در بازاریابی آنلاین و نیز بهینه‌سازی سایت‌ها می‌باشند. در نتیجه باید محتوایی تولید شود که هدفی داشته باشد و این هدف به مخاطب انتقال داده شود.

 

روش‌های افزایش عضو در تلگرام

برای انجام دادن این امر مهم چند روش کاربردی وجود دارد که به بعضی از این روش ها میپردازیم:

 1. تولید محتوای مفید، جذاب و آموزشی:

  قعطا و همانطور که میدانید یکی از بهترین روش جذب مخاطب تولید محتوای با ارزش است؛ بطوری که مخاطبان کانال وسوسه بشوند تا محتوای کانال شما را در گروه‌های دیگری که عضو هستند نشر دهند و افرادی که این پیام را می‌خوانند راغب شوند که به عضویت در کانال شما درآیند. کاری دیگر که باید انجام دهید این است که عکس‌هایی که در کانال خود می‌گذارید لینک کانال را در زیر آن قرار دهید تا با Forward شدن مطالب در گروه‌‌های دیگر لینک هم فرستاده شود تا میان اعضا پخش شود. با این کار بازاریابی ویروسی انجام می دهد و محتوای خود را گسترش می دهید و با تولید محتوای مفید و جذاب افراد تشویق شوند اطلاعات ارزشمندی را که دریافت می‌کنند در محیطی فرا رسانه‌ای منتقل کنند.

 2. کانال خود را تبلیغ کنید:

  در کانال های رقیبان و کانالی های که موضوع کسب و کارشان مکمل شماست تبلیغ کنید. با هزینه اندک می‌توانید افراد زیادی را جذب کنید بدین صورت که در کانال‌هایی که در حوزه کسب و کار شما هستند آنها را پیدا کنید؛ به این دلیل که اعضای این کانال‌ها علاقه بیشتری به محتوای شما دارند و امکان جذب اعضای جدید را بیشتر می‌کند. پس باید از آنها بخواهید که یک پست از کانال شما را در کانال خود منتشر کنند و به این ترتیب می‌توانید کانال‌تان را به اعضای آنها معرفی کنید.

 3. با کانال‌های دیگر تبادل پست کنید:

  تبدیل پست با یک کانال‌ با اعضای بالا و پربازدید یکی از روش‌هایی است که می‌توانید با استفاده از آن کانال خود را تبلیغ کنید. در صورتی که کانال شما بازدید کمی دارد، برای یک کانال پربازدید هیچ منفعی ندارد که در کانال شما تبلیغ یا با شما تبادل انجام دهد پس باید یه هزینه ای برای این کار باید صرف کنید.

 4. با رسانه‌های مختلف از جمله ایمیل، اینستاگرام و وبسایت‌ها ارتباط ایجاد کنید:

  برای بیشتر شدن اعضای کانال خود، آدرس کانال را در وبسایت‌های اینترنتی منتشر کنید. در این زمینه می‌توانید از ابزارهای دیگری مانند شبکه‌های اجتماعی دیگر هم استفاده کنید. همانطور فعالیت در تلگرام بسیار بالا رفته، در شبکه اجتماعی اینستاگرام نیز خیلی بالاست به در حدی که بعضی از کاربران دارای چندین میلیون فالوور در صفحات اینستاگرام خود دارند. پس استفاده از این شبکه‌های اجتماعی برای تبلیغ می‌تواند مفید باشد. همچنین به دلیل پویایی این نوع شبکه اجتماعی می‌توانید با این کاربران ارتباط بر قرار کنید.

 5. تبلیغات به صورت اس ام اس برای مخاطبین هدف:

  یکی دیگر از روش های افزایش عضو در تلگرام به منظور اطلاع رسانی مخاطبان شما می‌توان از بازاریابی اس ام اس استفاده کنید. به این طریق که با مشخص کردن بازار هدف خود، پیام خود را به افراد ارسال کنید. اما برای انجام این کار باید مواردی را رعایت کنید که موثر واقع شود. مثلا در زمان نامناسب ارسال نشود و باید متن پیامک تبلیغاتی خود را به طور کوتاه و جذاب انتخاب کنید تا خواننده همه آن را در زمان کم بخواند.

 6. هنر نگه‌داشتن اعضای کانال:

  پس از اضاف کردن و افزایش اعضا به کانال اکنون باید هنر این را داشته باشیم که اعضا را حفظ کنیم و از دست ندهیم. برای این کار جذاب بودن کانال است. مطالب باید مفید و گیرا باشد. لازم به یاد آوری است که همه کانال‌ها می‌توانند افرادی را به کانال خود جذب کنند اما آنچه که مهم است نباید اعضای کانال کم شوند و بنابراین اعضای کانال باید همراه رو به رشد باشد به این دلیل که سوداوری یک کانال ارتباط مستقیمی با تعداد اعضای آن دارد. بهترین روش عملی شدن این امر تولید محتوای ارزشمند است که باعث رشد تعداد ممبر کانال خواهد شد.

 

اکنون با انجام دادن این 6 روش مهم و کاربردی می توانید روز به روز اعضای بیشتر در کانال خود داشته باشید. و لازم است برای افزایش تعداد اعضای کانال استفاده از روش‌های غیر معمول مانند ربات‌ها و نرم‌افزارهایی که ایجاد ممبر مجازی می‌کنند استفاده نکنید چون لطمه زیادی به اعتماد نسبت به شما می‌زند، قابل تشخیص است و ارزشی ندارد و در بیشتر مواقع باعث هدر رفتن زمان و پول شما می‌شود. همچنین تبلیغات ناخواسته درگروه‌های مختلف ایجاد نکنید.

این روش ها که امروز در مِستر آموز گفته شد کاملا استاندارد و مؤثر هستند و اجرای صحیح آنها باعث افزایش اعضای کانال شما خواهد شد. بنابراین از فکر کردن به راه‌های میانبر و روش‌های غیر معمول اجتناب کنید.

موفق و پیروز باشید.

نظر خودتان را ارسال کنید