ثبت نام لاتاری 2022 آموزش ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا 2022 لاتاری

نحوه ایمپورت اطلاعات داخل دیتابیس هاست سی پنل

در این آموزش با نحوه ایمپورت اطلاعات داخل دیتابیس هاست سی پنل آشنا می شویم.

 ایمپورت یا ورود اطلاعات به داخل دیتابیس در چه زمانی کاربرد دارد ؟

فرض کنید که شما مدیر یک وب سایت می باشید و سایت را توسط سیستم مدیریت محتوا هایی مانند جوملا یا وردپرس راه اندازی کردید که از طریق بانک اطلاعاتی یا  دیتابیس فعالیت می کنند اکنون می خواهید که سایت را از لوکال هاست به هاست و یا این که از هاست فعلی به یک هاست دیگر انتقال دهید،

ابتدا شما باید فایل های وب سایت را به هاست جدید منتقل کنید.در ادامه این آموزش شما را با طریقه انجام این کار آشنا می کنم با مسترآموز همراه باشید.

 کاربرد مفید دیگر import اطلاعات mysql داخل phpmyadmin

برای مثال مدیر یک سایت برای این که خیالش راحت باشد که اطلاعات و داده های بر روی سایتش را از دست نمی دهد همواره از دیتابیس هاست بکاپ گیری می کند و هر روز یک فایلsql. از هاست وب سایت خروجی می گیرد، حالا به صورت ناگهانی سایتش با مشکل مواجه شده است

توسط این آموزش می تواند  وارد مدیریت بانک اطلاعاتی های وب سایتتون شود و کل جداول فعلی آسیب دیده را حذف کند، بعدازآن فایل بکاپ دیتابیس یا همون خروجی sql. از دیتابیس را که بکاپ گرفته، داخل phpmyadmin هاست وب سایت ایمپورت کند تا وب سایت به حالت اولیش برگردد.

مراحل انجام ایمپورت اطلاعات داخل دیتابیس هاست سی پنل

ابتدا وارد هاست سی پنل وب سایتمون شوید، سپس از قسمت databases بر روی آیکون phpmyadmin از اینجا کلیک کنید.

تا به قسمت مدیریت بانک اطلاعاتی ها هدایت شوید،شاید لود این صفحه کمی زمان بر باشد، قسمت سمت چپ بر روی نام دیتابیس مورد نظرمون کلیک کنید،تا جداول بانک اطلاعاتی ما لود شوند.

جداول بانکی اطلاعاتی شما در این قسمت هستند اما اگه شما میخواهید فایل خروجیsql. را در یک هاست یا دیتابیس جدید ایمپورت کنید مسلما داخل اینجا هیچ جدول یا اطلاعاتی وجود ندارد،در قسمت phpmyadmin تمام جداول دیتابیس را حذف کنید چون یک فایل خروجی دیگر از همین دیتابیس دارید و میخواهید آن را ایمپورتش کنید، پس در اینجا از این پایین گزینه check all را تیک بزنید تا تمام جداول انتخاب شوند و حالا از این قسمت گزینه drop را انتخاب کنید چون میخواهید تمام جداول را حذف کنید.

حتما باید یک فایل بکاپ یا یه خروجی sql. از این دیتابیس داشته باشید زیرا بعد از انجام این کار تمام اطلاعات داخل این دیتابیس حذف می شوند، در این صفحه پیغام Do you really want to execute the following query را مشاهده می کنید که از انجام این کار و حذف تمام جداول دیتابیس اطمینان دارید ؟  بر روی دکمه yes از اینجا کلیک کنید، تمام اطلاعات و جداول داخل این دیتابیس از هاست حذف شدند و دیگر هیچی در اینجا وجود ندارد، مجددا داخل مرورگر وارد وب سایت شوید و می بینید کلا سایت از بین رفته است و با پیغام راه اندازی مجدد  رو به رو می شوید، به قسمت phpmyadmin برگردید چون میخواهید فایل sql. دیتابیس،را داخل این دیتابیس مجددا بازگردانی کنید، پس در حالی که داخل دیتابیس مورد نظرمون هستید از این بالا بر روی دکمه import کلیک کنید تا وارد این صفحه شوید.

در اینجا از قسمت File to Import گزینه choose file رو بزنید و حالا نسخه خروجی دیتابیسمون را که فرمتش هم sql. است را از داخل دسکتاپ کامپیوتر انتخابش می کنید. و با بقیه مقادیر کاری نداشته باشید و بر روی دکمه go از این پایین کلیک کنید تا فرآیند ایمپورت دیتابیس آغاز شود.

 

در مرحله ممکن است کمی زمان بر باشد پس 5 ثانیه صبر کنید، این خیلی مهمه که پیغام سبزرنگ Import has been successfully finished را حتما مشاهده کنید چون فقط مشاهده این پیغام به این معناست که تمام جداول بانک اطلاعاتی بدون هیچ مشکلی ایمپورت شدند.

وقتی از سمته چپ بر روی نام دیتابیسمون کلیک کنید کاملا مشخص است که دوباره تمام جداول بانک اطلاعاتی وردپرس داخلش قرار گرفتند، به سایت برگردید تا نتیجه را دوباره مشاهده کنیدپس همونطوری که میبینین سایت دوباره به حالت اولش برگشته و بدون هیچ مشکلی فعال است.

بعد از بارگزاری فایل خروجی دیتابیس و فشردن دکمه go ممکن است پیغام سبزرنگ روا مشاهده نکنید و یکسری خطاهای نامشخص را به شما نمایش میدهد، دلیل اولش این است که فرمت خروجی فایل دیتابیس شما ممکن است با فرمت ورودی اطلاعات سازگار نباشد.

دلیل دوم این است که ممکن است فایل خروجی دیتابیس شما ناقص گرفته شده باشد.

و دلیل سوم که خیلی هم شایع است، این که ممکن است ورژن mysql آن هاستی که ازش فایل خروجی دیتابیس را گرفتید با ورژن mysql هاستی که دارید فایل خروجی را داخلش ایمپورت می کنید یکی نباشد و این بیشتر مواقع ممکناست دردسر ساز شود، شما در این مواقع می بایست به مدیر سرور یا شرکت هاستینگتون اطلاع دهید تا ورژن mysql هاست شما را ارتقاء دهند تا قادر باشید فایل های خروجی دیتابیس را داخل دیتابیس هاست جدیدتون ایمپورت کنید.

از خدمات ویژه ما آموزش طراحی سایت بصورت خصوصی است که طرفداران زیادی دارد. آموزش خصوصی به نوعی بهترین نوع آموزش محسوب می شود زیرا دانشجو و استاد بصورت حضوری و بدون مزاحمت به تبادل اطلاعات با هم می پردازند و دانشجو می تواند در هر زمان بدون ترس و خجالت یا مزاحمت دیگران سوالات و نظرات خود را مطرح کند.

در صورت مشکل و سوال داشتن در هر زمینه ای با ما در ارتباط باشید…

آدرس: تهران , خیابان شریعتی پایین تر از طالقانی کوچه صدیق پلاک 3 واحد 402

تلفن:  09120197613-02177615309
ایمیل: info@webamooz.co

پیام بگذارید