ثبت نام لاتاری 2022 آموزش ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا 2022 لاتاری

نحوه اتصال دامنه جدید یا پارک کردن دامنه در هاست سی پنل

در این مقاله می خواهم نحوه اتصال دامنه جدید یا پارک کردن دامنه در هاست سی پنل را آموزش دهم . با مسترآموز همراه باشید..

پارک دامین یا park domain چیست؟

همان طور که می دانیم پارک دامین، دامنه ای است که بر روی دامنه اصلی متصل به هاست پارک می شود و محتوای دامنه اصلی متصل به هاست راداخل خودش نشان می دهد.

فرضا اگر آدرس دامنه اصلی وب سایت شما mramooz.com باشد،همچنین دامنه های mramooz.net و mramooz.org را هم ثبت کرده باشید و اکنون می خواهید کاری کنید که اگر کسی آدرس وب سایت شما را با پسوند های .net و یا .org هم داخل مرورگر وارد کرد به صورت خودکار این دامنه ها، محتوای وب سایت اصلی شما را نمایش دهد، پس اگر آدرس وب سایت اصلی شما mramooz.com باشد و شما دامنه mramooz.org را بر روی هاست وب سایت پارک کنید، هرکس دامنه mramooz.org را هم داخل مرورگر وارد کند، دامنه mramooz.org دقیقا محتوای دامنه اصلی شما یعنی mramooz.ir را داخل خودش نمایش میدهد و توسط امکان پارک دامین قادرید هر دامنه ای را که تمایل دارید به هاست وب سایت متصل کنید تا اون دامنه ها نیز دقیقا محتوای سایت اصلی شما رو به نمایش بگذارد.

پارک دامین چه کاربردی دارد ؟

یک نکته بسیار مهم وجود دارد که اگر به آن توجه نکنیدبه هیچ عنوان نمی توانید دامنه مورد نظر را بر روی هاست وب سایتتون به شکل صحیح پارک نمایید و آن نکته این است که اگر بخواهید دامنه ای را بر روی هاست وب سایت پارک کنید در ابتدا باید dns های آن دامنه را مطابق با dns های هاست وب سایتتون که میخواهید دامنه را روش پارک کنید ست نمایید، اگر از dns های هاست وب سایتتون خبر ندارید میتوانید آن ها را از شرکتی که ازش هاست تهیه کردید سوال کنید، وقتی که dns های هاست مورد نظر را بر روی دامنه ای که میخواهید روی هاست پارکش کنید ست کردید، حتما صبر کنید تا 6 ساعت بگذرد و dns ها به صورت کامل ست شوند بعدش نسبت به پارک کردن آن دامنه روی هاست وب سایت اقدام کنید، بعد از تنظیم dns ها روی دامنه مورد نظر در ادامه این آموزش کاربردی با مسترآموز همراه باشید.

پارک دامین یا domain alias در هاست سی پنل چگونه است ؟

در ابتدا وارد هاست سی پنل وب سایتمون شوید، سپس از قسمت domain باید بر روی آیکون aliases کلیک کنید، البته توجه داشته باشید که سی پنل داخل ورژن های جدیدش نام قابلیت پارک دامین رو گذاشته aliases، اگر شما از سی پنل ورژن قدیمی استفاده می کنید نام این قابلیت تو هاست شما parked domains است، پس بر روی aliases کلیک کنید تا وارد این صفحه شوید.

از قسمت Create a New Alias داخل فیلد domain نام دامنه مورد نظرمون را وارد کنید، برای پارک کردن دامنه بر روی دکمه آبی رنگ add domain کلیک کنید.

 

 

و همونطوری که میبنید پیغام سبز رنگ You successfully created the alias, “mramooz.org” رو مشاهده می کنید.

 

 

وقتی این پیام را می بینیم یعنی دامنه ما به خوبی بر روی هاست پارک شده است، وقتی می خواهیم در عمل هم ببینیم که پارک دامین به خوبی انجام شده است یا نه، در داخل مرورگر آدرس دامنه اصلی وب سایت را تایپ می کنیمو اینتر می کنیم و 5 ثانیه صبر می کنیم تا سایت به صورت کامل لود شود. سپس یک تب جدید داخل مرورگر باز کنید و داخلش آدرس دامنه ای که روی هاست پارکش کردید را وارد کنید.  این دامنه به خوبی روی هاست ما پارک شده و داره محتوای سایت مان است.

 ریدایرکت دامنه پارک شده بر روی هاست به آدرس دیگر چگونه است ؟

به صفحه aliases یا همون پارک دومین داخل هاست سی پنل دوباره برمیگردیم ، و از اینجا بر روی دکمه go back کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات پارک دامین های هاست سی پنل برگردید، از این قسمت، تمام دامنه هایی که بر روی هاست پارک شدن مشخص هستند و نکنه جالبی که می خواهم آموزش بدم اینه که شما حتی قادرید دامنه ای را که بر روی هاست سی پنل وب سایتتون پارکش کردید را به یک آدرس دلخواه دیگر هدایت یا ریدایرکت کنید،برای انجام این کار از مقابل دامنه پارک شده بر روی گزینه manage redirection کلیک کنید.

 

 

تو این صفحه قادر هستید دامنه پارک شده را به یه آدرس دیگر هدایتش کنید، برای انجام این کار تو این فیلد آدرس دلخواه مورد نظر را تایپ کنید. حالا بر روی دکمه آبی رنگ save کلیک کنید.تا پیغام سبز رنگ را مشاهده کنیم.

اکنون برای این که در عمل ببینید ریدایرکت پارک دامین به خوبی انجام شده است یا نه، یک تب باز کنید و آدرس دامنه پارک شدمون را تایپ کنید و 5 ثانیه صبر کنید تا صفحه به خوبی لود شود، بله و همونطوری که میبنید وقتی آدرس دامنه را وارد کردید به صورت خودکار به آدرس ریدایرکت شده، هدایت شدید، امیدواریم توسط این آموزش قادر باشید که به خوبی با پارک دامین و نحوه انجام پارک دامین تو هاست سی پنل آشنا شوید.

مشکلات خود را در زمینه طراحی سایت و سئو با مسترآموز در میان بگذارید.

آدرس: تهران , خیابان شریعتی پایین تر از طالقانی کوچه صدیق پلاک 3 واحد 402

تلفن:  09120197613-02177615309
ایمیل: info@webamooz.co

پیام بگذارید