ثبت نام لاتاری 2022 آموزش ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا 2022 لاتاری

نحوه تهیه فول بک آپ از تمام اطلاعات هاست سی پنل توسط ابزار backup wizard

نحوه تهیه فول بک آپ از تمام اطلاعات هاست سی پنل توسط ابزار backup wizard

در این آموزش با نحوه تهیه فول بک آپ از تمام اطلاعات هاست سی پنل توسط ابزار backup wizard آشنا می شوید با مسترآموز همراه باشید..

بعضی وقت ها سرورهای ارائه دهنده هاست به ناگهان دچار مشکلاتی می شوند یااینکه حمله بد افزار به هاست استفاده از آنها را محدود می کند یا شاید کاربران از خدمات و سرعت هاستشان راضی نیستند در هرحال دلایلی موجب می شود که آنها مجبور به تغییر هاست می شون. پس برای انتقال اطلاعات سایت خود به بکاپ گیری کامل نیاز دارند.

البته خیلی دلایل دیگر هم ممکن است وجود داشته باشد فرضا خیلی موقع ها از هاست  خود راضی هستیم ولی برای افزایش پارامترهای امنیتی به صورت هفتگی از هاست خود یک نسخه پشتیانی ایجاد می کنیم و طبعا نیازمند به بکاپ گیری هستیم. واقعا این کار بسیار ساده است فقط باید دقت کافی را داشته باشیم تا دچار اشتباه نشویم.با استفاده از ابزار Backup Wizard برای تهیه نسخه پشتیبان از سایت خود می توانیم این کار را انجام دهیم. از اینکه اطلاعات زیادی از سی پنل برای بک آپ گیری ندارید، هیچ موقع نگران نشوید.زیرا این کار توسط محیط کاربری سی پنل ساده سازی شده و نیاز به دانش خاصی نیست.

مراحل گام به گام بکاپ گیری پیشرفته :

مرحله نخست – برای تهیه جادویی نسخه پشتیان سی پنل Cpanel، ابزار Backup Wizard را از قسمت فایل ها Files انتخاب نمایید.

وقتی که شما در صفحه بکاپ گیری پیشرفته هستید علاوه بر تهیه نسخه پشتیبان، می توانید به بازگردانی بکاپ سایتتان بپردازید. همانند تصویر زیر که در درک آن به شما کمک خواهد کرد:

جهت بهره بردن از ابزار بکاپ گیری پیشرفته دوگام مهم دیگر پیش رو دارید ؛

ابتدا بر روی دکمه  Back Up کلیک نمایید تا به صفحه مربوطه وارد شوید، در این صفحه می توانید جهت بکاپ گیری کامل از بخش Full Backup و برای بکاپ گیری جزیی از Partial Backup استفاده کنید،  گزینه هایی را می بینید که آنها را توضیح می دهم؛

Full Backup:

توسط این دکمه قادر به یک بکاپ گیری کامل می شویدو تمام فایل ها و تنظیمات سایت شما از این طریق بکاپ گرفته می شود.

Home Directory:

این گزینه برای بکاپ گیری از تمام فایل های موجود در قسمت Home Directory استفاده می شود.

MySQL Database:

از این گزینه فقط از دیتابیس بکاپ گرفته می شودپس دقت داشته باشید.

Email Forwarders & Filters:

به وسیله این آیتم از تمامی ایمیل های ارسالی و دریافتی به همراه تنظیماتی صورت گرفته روی آن بکاپ گرفته می شود.

از آنجایی که می خواهیم بکاپ گیری کامل از سایت را داشته باشیم. برروی دکمه Full Backup کلیک کنید، صفحه ای باز می شود که در ادامه در موردش توضیح میدهم:

در قسمت Backup Destination محل ذخیره سازی را می تواند مشخص کنید، در قسمت Email Address، باید ایمیلی را وارد کنید تا بعد از اتمام بکاپ گیری کامل به شما از سوی سی پنل اطلاع داده می شود.

بر روی دکمه Generate Backup کلیک کنید تا فرایند بکاپ گیری آغازشود.

پس از اتمام آن وارد قسمت فایل منیجر File Manager هاست بشوید تا فایل بکاپ خود را که با پسوند tar.gz آماده شده است، دانلود کنید. حالا سریع به یک جای امن منتقل کنید.

در صورت مشکل و سوال داشتن در هر زمینه ای با ما در ارتباط باشید…

آدرس: تهران , خیابان شریعتی پایین تر از طالقانی کوچه صدیق پلاک 3 واحد 402

تلفن:  09120197613-02177615309
ایمیل: [email protected]

نظر خودتان را ارسال کنید