ثبت نام لاتاری 2022 آموزش ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا 2022 لاتاری

نحوه اتصال اکانت ایمیل هاست سی پنل به جیمیل

در ابتدا این سوال مطرح می شود که اتصال ایمیل هاست به جیمیل چه کاربردی دارد ؟

فرض کنید که شما مدیر یک وب سایت بزرگ هستید و چندین اکانت ایمیل داخل هاست وب سایتتون ایجاد کردید و تصمیم دارید تمام ایمیل های دریافتیتون رو به صورت روزانه و منظم بررسی کنید،

راه اول اینه که هر روز وارد وب میل هر اکانت ایمیل تو هاست سی پنل وب سایت شوید،

راه دوم اینه که اون اکانت ایمیل رو به میل کلاینت های مثل windows live mail، outlook و یا نرم افزار mail ویندوز 10 متصل کنید.

یک راه بهتر پیشنهاد ماست . تمام ایمیل های موجود داخل هاست وب سایتتون رو به کنترل پنل جیمیل متصل کنید، اینجوری قادرید همه اکانت های ایمیل وب سایتتون رو به صورت متمرکز داخل gmail مدیریت کنید و دیگر نیاز نیست که هر روز وارد وب میل هاستتون شوید تا ایمیل های دریافتیتون رو چک کنید، در واقع با اتصال ایمیل های هاست وب سایتتون به gmail از این به بعد فقط باید وارد اکانت جیمیلتون بشوید و تمام ایمیل های هاستتون رو از داخل جیمیل به صورت متمرکز مدیریت نمایید، بعد از انجام این کار قادرید توسط همون اکانت جیمیلی که در اختیار دارید با آدرس اکانت های ایمیل اختصاصی سایت، مثلا ایمیل info بدون این که نیاز باشد وارد وب میل هاست بشوید، ایمیل هاتون رو به آدرس های دیگر به کمک جیمیل ارسال کنید، جهت تنظیم ایمیل هاست داخل gmail با مسترآموز همراه باشید.

ابتدا وارد هاست سی پنل وب سایت میشویم، به قسمت email و از اینجا بر روی آیکون email accounts کلیک می کنیم تا وارد این صفحه بشیم.

 

 

 

در ابتدا یه اکانت ایمیل تو سی پنل ایجاد کنید و حالا یه مقداری میایم پایین تا برسیم به قسمت email accounts اینجا اکانت های ایمیلی که از قبل تو هاست ایجاد کردیم موجودند، ما میخوایم دقیقا ایمیل رو به جیمیل متصل کنیم، برای انجام این کار از مقابل این اکانت ایمیل بر روی گزینه set up mail client کلیک می کنیم تا وارد صفحه ای بشویم.

داخل اینجا تنظیمات اتصال آدرس ایمیل به سایر میل کلاینت های مدیریت ایمیل قرار گرفتند، به قسمت Mail Client Manual Settings داخل این قسمت تنظیمات دستی اتصال این اکانت ایمیل به سایر نرم افزار های مدیریت ایمیل موجودند، داخل اینجا دوتا باکس وجود دارد .

 1.  Secure SSL/TLS Settings (Recommended) : اگر از مقادیر داخل این قسمت جهت اتصال این ایمیل هاست به نرم افزار gmail استفاده کنیم، داده های ایمیلی ما توسط رمزنگاری ssl بین سرور جیمیل و ایمیل سرور هاست ردو بدل میشوند که سی پنل هم استفاده از این روش رو توصیه کرده است.
 2.  Non-SSL Settings (NOT Recommended) : سی پنل هم استفاده از این مقادیر رو توصیه نکرده و اگه از اطلاعات این باکس جهت اتصال این اکانت ایمیل به جیمیل استفاده کنیم، داده های ایمیلی ما بدون رمزنگاری بین سرور جیمیل و ایمیل سرور هاست ردو بدل میشنوند.

ما از مقادیر موجود در باکس سمته چپی یعنی این باکس استفاده می کنیم، در موقع اتصال این اکانت ایمیل هاست به جیمیل به تمام این مقادیر نیاز داریم، بنابراین این صفحه از مرورگر رو نمیبندیمش و میریم سراغ اکانت ایمیل جیمیلمون.

بعد از ورود به جیمیل از این بالا سمته راست بر روی آیکون setting کلیک می کنیم و از زیرمنو باز شده بر روی گزینه setting کلیک می نماییم.

و در تو این صفحه از این بالا بر روی سربرگ accounts and import کلیک می کنیم تا وارد این صفحه بشیم.

در این صفحه از مقابل قسمت check mail from other accounts بر روی گزینه add a mail account کلیک می کنیم تا این پنجره برامون باز بشه.

تو این پنجره داخل فیلد email address ما باید آدرس اون اکانت ایمیلی که میخوایم به هاست متصلش کنیم رو وارد کنیم، باتوجه به این که ما میخوایم ایمیل هاست وب سایتمون رو به جیمیل متصل کنیم پس تایپ می کنیم info@mramooz.com بعدش بر روی دکمه next از این پایین کلیک می کنیم تا وارد مرحله بعدی بشیم.

 

تو این مرحله در حالی که گزینه import emails from my other account pop3 انتخاب شده بر روی دکمه next کلیک می کنیم تا به مرحله بعد منتقل بشیم.

مرحله سوم یعنی enter the mail settings for info@mramooz.com یکی از مهم ترین مراحله میبایست تمام فیلد های زیر رو تنظیم کنیم که ما یکی یکی همشون رو براتون توضیح میدیم:

 • Username تو فیلد نام کاربری باید نام کاربری این اکانت ایمیلمون رو وارد کنیم،
 • Password داخل این فیلد باید رمزعبور این اکانت ایمیل که داریم به جیمیل متصلش می کنیم رو وارد کنیم،
 • Pop server داخل این فیلد که خیلی هم مهم هستش باید آدرس میل سرور pop هاست وب سایتمون رو وارد کنیم،
 • Port تو این قسمت باید شماره پورت pop3 هاست وب سایتمون رو انتخاب کنیم،
 • leave a copy of retrieved message on the server اگر تیک این گزینه رو فعال کنیم همواره یه نسخه از ایمیل های ارسالی و دریافتی توسط این اکانت ایمیل بر روی میل سرور اصلی، یعنی هاست وب سایت ما هم ذخیره میشود.
 • always use a secure connection ssl when retrieving mail اگر تیک این گزینه رو فعال کنیم همواره ایمیل های ارسالی و دریافتی این اکانت ایمیل بر بستر امن ssl بین جیمیل و میل سرور هاست ما ردوبدل میشوند، باتوجه به این که اطمینان داریم ssl داخل هاست سی پنل ما فعال و تایید شده هستش، تیک این گزینه رو فعال می کنیم.
 • label incoming messages در واقع جیمیل امکانی رو توسط این گزینه فراهم میکنه که یه دایرکتوری جدا به غیر از inbox و smap یا trash داخل قسمت سمت چپی پنل جیمیل برای ما فعال بشه که همه ایمیل های دریافتی این اکانت ایمیل، تو اون دایرکتوری لیست بشن و با ایمیل های دریافتی اکانت اصلی جیمیل ما مختلط نشن، بنابراین میزاریم تیک این گزینه فعال باشد.
 • archive incoming messages skip the inbox اگر تیک این گزینه رو فعال کنیم، ایمیل های دریافتی توسط این اکانت ایمیل هاست ما، علاوه بر این که داخل دایرکتوری اختصاصی که تو فیلد قبل تنظیمش کردیم ذخیره میشوند، یه نسخه از اون ها به inbox جیمیل ما هم منتقل میشود و اینطوری ممکن است سریع تر بتونیم ایمیل های دریافتیمون رو تشخیص بدیم، ما به طور سلیقه ای باتوجه به این که احتمال میدیم که اگر تیک این گزینه رو فعال کنیم ایمیل های این اکانت، با ایمیل های اکانت ایمیل اصلی gmail ما مختلط میشوند، تیک این گزینه رو فعال نمی کنیم.

حالا برای نهایی سازی تنظیمات و رفتن به مرحله بعد، از این پایین بر روی دکمه add account کلیک می کنیم.

یه کمی ممکنه طول بکشه تا به مرحله بعد منتقل بشیم، تو این مرحله جیمیل به ما میگه این اکانت ایمیل با موفقیت اضافه شد و اگه شما تمایل داشته باشین حتی از طریق اکانت gmail قادرید با این ایمیل اضافه شده، علاوه بر دریافت ایمیل های این اکانت، ایمیل هم ارسال کنید و ما تو این مرحله گزینه yes رو انتخاب می کنیم و بر روی دکمه next کلیک می کنیم.

در این مرحله داخل فیلد name باید نام و نام خانوداگی خودمون یا نام شرکتمون رو به صورت دلخواه وارد کنیم، در واقع اگه با این اکانت ایمیلی که داریم اضاف می کنیم ایمیل ارسال کنیم، نامی که تو این فیلد تنظیم می کنیم به عنوان فرستنده ایمیل ها تو اینباکس افرادی که ایمیل ها رو براشون ارسال می کنیم مشاهده می شود،

ن وارد مرحله Send mail through your SMTP server میشویم، در واقع چون ما تنظیماتی اعمال کردیم که حتی از این اکانت ایمیل بتونیم ایمیل از طریق رابط کاربری جیمیل ارسال کنیم به این مرحله هدایت شدیم و چون ایمیل های خروجی معمولا از طریق پروتکل smtp ارسال میشوند بنابراین باید مقادیر smtp هاست وب سایتمون رو تو این فیلد ها وارد کنیم،

 • smtp server : این فیلد آدرس ایمیل های خروجی میل سرور هاست وب سایتمون رو وارد کنیم، بنابراین مجددا وارد صفحه تنظیمات دستی اکانت ایمیل سی پنل میشیم و از مقابل قسمت outgoing server این مقدار رو کپی میکنیم و برمیگردیم توی این پنجره و paste می کنیم.
 • Port از این منو کشویی باید شماره پورت سرور smtp رو انتخاب کنیم و چون ما از این مقدار اطلاع نداریم دوباره برمیگردیم به صفحه مشخصات اکانت ایمیل تو سی پنل و از قسمت outgoing server از مقابل قسمت smtp port این مقدار رو مشاهده می کنیم و همونطوری که میبنین عدد 465 هستش، پس برمیگردیم به جیمیل و از مقابل port تو منو کشویی مقدار 465 رو انتخاب می کنیم.
 • Username تو این فیلد هم باید مجددا نام کاربری این اکانت ایمیل رو وارد کنیم، برمیگردیم به سی پنل و از مقابل قسمت username این مقدار رو که همون آدرس ایمیل هستش رو کپی می کنیم و توی این فیلد paste می کنیم.
 • Password تو این فیلد باید دوباره رمزعبور این اکانت ایمیل هاست وب سایتمون رو که موقع ساخت اکانت ایمیل تنظیمش کرده بودیم رو وارد کنیم، از این پایین دوتا گزینه برای ارسال ایمیل ها وجود داره secured connection using ssl و secured connection using tls و چون ما میخواهیم ایمیل هامون بر بستر امن ssl ارسال شوند و باتوجه به این که مشخصات و پورت های ورودی و خروجی سرور رو هم تو سی پنل از باکس سمته چپی یعنی ssl کپی برداری کردیم و تو تمام مراحل وارد کردیم پس گزینه اول رو انتخاب می نماییم، سپس بر روی دکمه add account از این پایین کلیک می کنیم تا وارد مرحله بعد بشیم.

خیلی خب حالا وارد مرحله verify یا احراز هویت اضافه کردن اکانت ایمیل به جیمیل میشیم،  برای مشاهده ایمیل های دریافتی این اکانت ایمیل باید وارد وب میل هاست وب سایتمون بشیم، پس مجددا وارد سی پنل میشیم و از قسمت mail بر روی email accounts کلیک می کنیم و تو این صفحه یه مقداری میایم پایین تا برسیم به قسمتی که اکانت های ایمیل ما داخلش قرار گرفتن و از مقابل این اکانت ایمیل، این مرتبه بر روی دکمه more کلیک می کنیم و از اینجا گزینه access webmail رو انتخاب می کنیم.

تو این صفحه ما بر روی وب میل roundcube کلیک می کنیم تا وارد رابط کاربری بشویم، اولین ایمیل رو که جیمیل برامون ارسالش کرده رو باز می کنیم.

تو این پیغام جیمیل گفته بر روی این لینک یکتا، کلیک کنید تا مراحل نهایی سازی بشوند، و یا حتی میتوانیم این کد رو برداریم و بریم داخل اون پنجره verify که تو مرحله قبل دیدیمش وارد کنیم، ولی ما برای راحتی کار بر روی این لینک کلیک می کنیم.و تو این صفحه بر روی دکمه confirm کلیک می کنیم تا پیغام موفقیت آمیز بودن مراحل رو مشاهده کنیم و بر روی این لینک کلیک می کنیم تا برگردیم به اکانت جیمیلمون.

در سمته چپ جیمیل یه دایرکتوری اضافه شده و ایمیل های اون اکانت ایمیل هاست وب سایت ما داخلش موجود هستند و نشون دهنده این است که تمام مراحل به خوبی طی شدن، از این به بعد با این اکانت جیمیل ایمیل ارسال کنیم وقتی که بر روی دکمه compose کلیک می کنیم از قسمت from اگه بر روی این آیکون کلیک کنیم میتونیم اکانت دوم که اضافش کردیم رو انتخاب کنیم تا قادر باشیم از داخل اکانت جیمیل، از طریق اکانت ایمیل رسمی هاست وب سایتمون هم ایمیل برای سایر آدرس ها ارسال کنیم.

پیام بگذارید